Přejít na obsah
Plavidla.cz

HANZTD

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    378
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Vyhraných dní

    31

Vše od uživatele HANZTD

  1. Použiju tohle téma , a ted sem ve sporu s dotyčnou osobou kde se měří dýlka nohy ... od středu (osa) vrtule - po hranu vnitřního vršku tý podkovy závěsu tvrdim já ,,,, starý pán nevim co a kam měří , ale místo 50,8cm na dlouhou nohu mu jednou vyšlo 60 podruhý 54 :-D ,, poslal sem mu i foto s kótama a prostě jede pecky podle sebe :-)
  2. HANZTD

    Chorvatsko

    honzam dik za reakci , to je právě to ONO někdo řika v poho černobíle , někdo striktně modrou .... nicméně vyřešeno zavítáním do XEROXU přetaženo z flešky na papír tý barvy velikosti A5 , přeloženo , zataveno ... já : kolik mě to bude stát ona : nejnižší částka na zakázku je 19,- tak vás o ně požádám :-D a dostala i 1,- dýško ;-) za mě asi nejelegantnější řešení :-D
  3. HANZTD

    Chorvatsko

    Tak a ted jedna do placu pro chytřejší než sem já , nemáte nahodou OPRAVDU JASNOU VĚDOMOST , jak je to s takzvanou MODROU KARTOU v CHr ? musí bejt vážně modrá , nebo stačí mít vytištěno černo bíle z mejlu a na kapitanátu to akceptujou ? někde mi SAMA OD SEBE origo zmizela :-) nicméně , další alternativní nápad je , vytisknout si to na stejně barevnej papír a zatavit :-D ale zajíma mě to , tak se ptám .......
  4. protože obsluze je to uplně fuk CO KDO KDE ZA CO A JAK ,on přijde do práce XY projede tam a zpět a tim to pro něj končí , a i kdyby to byl člověk s mozkem tak neudělá nic , páč mu to kamery nedovolej .... jak je napsáno KROKEM VPŘED se ZACOUVALO AŽ DO SKLEPA :-( JAKÝKOLIV POKUS O VYLEPŠENÍ JE KROKEM ZPĚT , konkrétně zde v praxi :-D
  5. sorry , ale tohle je na slamák , pro větší záběr stínu na ručník ....... vyřešeno
  6. Já BĚŽNOU CENU NEzkous již nevyužívám služeb Mariny Labe a sem taky v pohodě :D , takže mam smůlu a palačinky si musim za pakatel ukuchtit doma ..... a vzít si je na necky k molu o těch 5km blíž :) Zdendo za těch 34 - 38tkč to je ale s VIP servisem :D (jitrničkou jakou svět neviděl)
  7. prakticky NEotestuješ = NEzjistíš : tady ti i výpočty a tabulky posloužej jako SLOBOUNKEJ naznak něčeho >co by mohlo bejt kdyby< je to konkrétně o tom danym člunu , dnu lodě , motoru , nejlepe aspoň 70% zatížení .. a ujet jeden usek s vrtule TAHLE , přehodit ujet stejnej usek vrtule TAMTA atd pořád dokola , s dělánim si poznámek o otáčkach , času , rychlosti , průběhu , trimu ! chceš akcelerovat číslo se drží nízko , chceš maximalku číslo se zvětšuje , chceš střed najdeš POUZE PRAKTICKYM TESTEM mam stejnej typ lodi SUZUKI Craft 18,5 open , jen 4T 90hp SUZUKU závěs , 5,6m lod váha při blbnutí cca 950kg (2 na lodi benzin full 100l ) + lyžař na 12m laně 100kg , začínal sem na 17" : akcelerace střela , nahoře už rychlost chabla , dal sem ROZVÁŽNĚ 19" rozdíl akcelerace 00 prd nahoře +5km/h , znova ROZVÁŽNĚ 21" světe div se akcelerace o +1-3sek (od17") pomalejší nahoře dalších +5km/h ,, na letošek nachystáno k testu 23" z předešlího očekávám akceleraci +3-5sek (od17") pomalejc a nahoře je jistejch +5km/h bez lyžaře v číslech 17" max 55km/h 6300ot/m , 21" max 65km/h 5200ot/m , takže 100ho mi vychází že co 2palce" to +5km/h a sražení otaček o cca 650/m -- vše origo SUZUKI vrtule , ale URČITĚ NE KUPOVANÝ V DRAHYM ČR ale v ITALII ! po veškerym čtení fór a ruznejch telefonech zjistíš , že ti nikdo nikdy neřekne jak to bude , TOHLE MUSÍŠ SÁM A S ODHODLÁNIM bez lyžaře se akcelerace vrací s 21" na +1-3sek (od 17") k dostání do skluzu ... a zamysli se nad tim nerezem , zvlášt u zavěsu ... origo list hliník ti vždy po ráně "uhne" v nej ulomí , nerez je tvrdej a "neuhne" vyštípne ti ploutev , ložiskovej domek , ohne osu atd ;) (opravdu múže bejt VŠE jen k úvaze , jak vrtule tak material co funguje mě / to zabije tebe )
  8. ano je to brutálnější , a ne každej motor snáší polohu na ležato a pak ještě na jakym boku ....
  9. A čim si zakryla vozejk , koukam že neni ani sežranej :-D pokud si teda použila KS Neměla by ta kocábka sedět vejš než na těch blatníkách :-D :-D :-D
  10. Mam papíry od lodě a tam už ani ZONU neuváděj , jen VÝŠKU VLNY 2,0 M ... a na kapitanatu nic ohledně plutí po moři neřešej , navíc příbřežní plavbu mam uvedenou ve VŮDCI PLAVIDLA a to jest 1 MÍLE a na CE štítku C
  11. Tak doplnim SULLACA jednou příjemnou informací , 1L kyseliny solné 31% je za BÁJEČNÝCH 29,- běžně dostupná v drogerce .. SB se motá kolem cca 690 - 750 za L ---- takže čim je výhodnější plejtvat :D Já osobně používám pouze KS protože jak správně SULLACO zmínil , ano nechal sem si ze zvědavosti udělat chem. rozbor Star Britu a výsledek se = světe div se ROZŘEDĚNÝ KS + naky další HOVADINY tipu voňavka pro lepší pocit k šetrnosti přírody !!! KS přeleju (neštětcuju) do obyč rozprašovače na kytky nebo 3L tlakovací bandu z OBI , letos 3-5mm vodní kámen po celim dnu , že mi necky už ani nejeli , po 4 opakovanych procedurách KS oplach vodou wapkou po kameni ani vidu a necky letěj zase tak jak maj ,,, osobní zjištění 31% KS žere pozink na vleku , letos už sem na to vyzrál a omotal ho černou strečovkou , SB je tak ŠETRNEJ že pozink nežere , ale taky ani tak RAZANTNĚ nefunguje , takže litráž (a finanční zatížení) uměrně tomu stoupá a ano na oboje je výhoda gum. rukavice ! nahubek nepouživám , pracuju po větru :D Za 5 x 29,- = 145,- mam umyto DOČISTA a to si ještě vymejšlim kolik kolikrát a kam tý KS nastříkam
  12. Ještě bych měl dotaz na nakyho ALCHYMISTU :) když naleju 1L kyseliny Solný 31% do 1L - 1,5L - 2L vody jaka koncentrace mi vznikne ?
  13. kdeže moře , ještě před dovčou sem to drhnul 4h wapkou na 380V u kámoše + 1h dolaďovačka doma wapkou co používáte na dno KÝL pod čarou ponoru ? ja používal dřív STAR BRITE (Boat bottom cleaner) ale 3,9L = cca 2000,- , pak sem přešel na Kyselinu Solnou 1L = 29,- u Solný je problem že žere pozink na vleku , takže ho obaluju černou strečovkou a cajk , jesli si dobře pamatuju tak STAR BRIT pozink nežral ,.. oboje bych zařadil do kategorie FUNGUJE TO, o dalších osvědčenejch sajrajtech se klidně necham informovat a poučit i s odkazem :cool: jinak na moři co zustal na kýlu bordel pod jednou patkou z vleku to nijak extra dolu nešlo , škrabal sem nehtem dycky dyš sem plaval okolo a vzpoměl , takže bez chemie v ČR bych si nijak nepomoh ..... ještě pro upřesnění co bylo po dně KÝLU cca 3mm vodní kámen + řasa = prostě HNUS , když vemu v potaz cca 10m2 toho tak to je slušnej plát šmirglu :D
  14. DÁM ASI TAKHLE : jmenoval se MILAN mladej kluk cca 45let :) , přijel sem k vodě u přístavu , zastavil , vlez do první kavárny a vznes dotaz na bydlení s kotvenim , a bydlel sem (po odsouhlasení si cen) :lol:
  15. ano BYLO to bordelem na kýlu , umyto a zase točíme otáčky a řežem vodu jak nůž máslem :P
  16. použiju vlákno ::::: po 14 dnech vráceno z Pakoštane a vše na velkou PARÁDU (ubytko,kotvení,jeřáb,ceny) ubytko : v apartmánu 1.1 v prvnim patře s obrovskou terasou na konci promenády s výhledem na moře kotvení : přímo pod terasou apartmánu u břehu v místním přístavu za vlnolamama (hladina jak zrcadlo) jeřáb : domluven ubytovatelem v ceně pobytu DO i Z vody přímo v Pakoštanu ceny : beze změny proti předchozím letům (mýta,kapitanat,potraviny, = restaurace cca 10-20% levněji) počasí : za dobu pobytu nejchladnějc 28°c nejvíc 33°c jeden obláček 20minut AZURO , voda KAFE kdekoliv , zátoky a kotevní fleky a pobřeží po okolí klasa famozní místní situace : roušky jen kdo chce a kde chce ŽÁDNÁ panika cesta TAM : 1050km hranice RAKOUSKO nikdo SLOVINSKO nikdo CHR kam jedete = 2min vše komplet cesta ZPĚT : 1050km hranice CHR mávnutí SLOVINSKO 4auto mávnutí bez kouknutí na známku RAKOUSKO nikdo 3min komplet takže závěrem : po změně vlastně jen ubytování místo v BIOGRADU 6km vedle v PAKOŠTANU znovu naprostá spokojenost a OBROVSKÝ UŽITÍ SI DOVČI S LODÍ A RADOSTMA S TIM SPOJENEJCH
  17. HANZTD

    Plyn

    tak to je BOMBA :cool:
  18. ano POTVRZUJU krokovka kterou se kotví , ja na paddlu V SEDĚ !! 4m šikmo za neckama = zřejmě fotky , a JISTĚ ohláška , nahláška , bonz , na SPS jak tam řádim a provozuju vodní sporty :D PRACOVNÍ DEN ČTVRTEK 14,30h , bylo mi voláno ať si na to davam pozor , že "LIDI" jsou všímavej tvor a rádi se dělej o zážitky :lol: jednání ze strany SPS férově :)
  19. jak moc vám ovliňuje kluznost lodě porostlej kýl všelijakym bordelem ? myslim si správně , že když je porostlí dno - KÝL , lod se nerozjede do obvyklejch rychlostí , průběhú při jízdě dostání se třeba do skluzu a tim i motor nedosahuje obvyklejch otáček z důvodu přibrždění vodou ?
  20. Napiš to mejlem přímo na SPS nebo tam rovnou zavolej a bude ti odpovězeno nejpovolaněji ....
  21. https://sport.bazos.cz/inzerat/123842533/prodam-kajutovou-lod-alize-460.php
  22. A maš klid https://www.sbazar.cz/d.hervertova/detail/119058273-rybarska-lod-carp-dream-20
  23. včera SO i dneska NE a NAOPAK s čistym svědomím koupal oba dny : a kosak včera ses koupal taky :-)
  24. david přece bys nechtěl aby to fungovalo jak s 5 hvězdama , vlastně buďme rádi že je voda v jezeře :lol:
  25. HANZTD

    za čím taháte

    (6,10M vlek) NECKY 5,60M x 2,30M x 2,60M (se sklopenym obloukem) celková váha NECEK i s naplněma a + 2 x 20L kanistry + vlek = 1260KG (váženo v kamenolomu) Zatim sem nikde nezustal , nicméně pokud to jde využivam jeřáb + do moře je pro mě jeřáb SAMOZŘEJMOSTÍ (nechci solit) Ale pravda mam 4x4 jak zminuješ 5M RIB složíš i naložíš sám s prstem v nose
×
×
  • Vytvořit...