Víkendové klání LT Evropa a Optimist na Rozkoši.

Vodní dílo Rozkoš přivítalo v sobotu ráno závodníky velmi slabým větrem, ve kterém se korouhvička windmetru na střeše klubovny pořádajícího jachetního oddílu jen líně otáčela. Skoro se zdálo, že pohárový závod LT Optimist a Evropa s koeficientem 4 bude problém odjet, tím spíše, že na oba víkendové dny bylo naplánováno celkem dest rozjížděk. Kolem desáté hodiny dopolední začalo hezky pofukovat, byla postavena trať a závod začal. Do večera se podařilo, za solidního větru a občasného zapršení, ujet non-stop pět rozjížděk. Z vody se dostaly poslední lodě až kolem páté odpoledne, což rodiče některých méně zkušených závodníků LT Optimist podrobili vcelku oprávněné kritice.

Mezi evropáři suveréně vedl Marek Směšný, kterému se nepovedla pouze čtvrtá rozjížďka, optimistům kraloval Dan Audy, který přijel do cíle jako první třikrát. Výkony ostatních závodníků byly méně vyrovnané.

Po nočním dešti, který nepřál příliš sušení mokrých neoprénů, vykouklo v neděli sluníčko a počasí bylo pro jachting ideální. Pořadatelé zkrátili optimistům trať postavením druhé bílé bóje a trať orientovali blíže břehu, takře mezi rozjížďkami měli závodníci možnost přijet alespoň na chvíli k molu.

Závodu se zúčastnilo celkem 54 Optimistů a 39 Evrop. Potěšitelná je vysoká účast především u Optimistů, která dává tušit, že tato lodní třída zažívá – po několika letech stagnace – mohutný vzestup.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..