Nová Živohošť (Benešovsko) 15. září (ČTK)

Hladina slapské přehrady v Nové Živohošti bude v sobotu patřit dračím lodím. Do souboje na nich se tam pustí 25 posádek. V závodě nazvaném Kebuleho dračí podzim ale víc než o umístění půjde o legraci a dobrou zábavu, řekl dnes ČTK jeden z organizátorů Ludvík Štantejský.

Závody pořádá spolu s Českou asociací dračích lodí už potřetí. A zájem o ně každoročně roste. Zatímco při nultém ročníku na dvou lodích soupeřilo pět posádek, loni už na Slapy přijelo 18 posádek. Ze břehu je povzbuzovala tisícovka diváků. Letos posádek opět přibylo. Jezdit budou na pěti lodích. V každém závodním týmu musí být alespoň čtyři ženy. „Aby se lodě trochu odlehčily,“ vtipkoval Štantejský.

Na Slapy se podle něj chystají posádky nejen z blízkého okolí. Závodníci přijedou mimo jiné z Bělic, Šebáňovic, Neveklovska, Humpolce, Smilovic nebo Horních Počernic. Příležitost usednout do netradičního plavidla dostanou i diváci. Po skončení závodu se na lodi za mírný poplatek budou moci svézt. Výtěžek půjde na dětskou onkologii, dodal Štantejský. Loni tímto způsobem získali pro nemocné děti 13.000 korun.

Živohošť není jediným místem ve středních Čechách, kde se dračí lodě objevily. Znají je už v Neratovicích, Kolíně, Nymburku, Štěchovicích, Velkém Oseku i Berouně.

jt kš

Vstup na oficiální stránky České asociace dračích lodí ZDE.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..