VÍDEŇ 10. června

Německá výletní loď MS Viking Europe narazila dnes ráno v rakouském hlavním městě Vídni do pilíře Říšského mostu přes Dunaj. Při kolizi utrpělo lehká zranění 19 osob, oznámila agentura APA s odvoláním na policejní zdroje. České velvyslanectví nemá informace, že by mezi zraněnými byli Češi.

Nehoda se stala při otáčení plavidla. Náraz poškodil zejména restaurační část lodě na zádi, kde právě byla turistům podávána snídaně. Zranění – především Američané, Britové a Kanaďané – utrpěli pohmožděniny a odřeniny. Jeden z lodních kuchařů utrpěl popáleniny od vroucího oleje.

„Celkem 19 zraněných bylo převezeno do nemocnice, několik dalších pasažérů lékaři ošetřili přímo na palubě lodě,“ informoval ČTK službukonající policista Dunajské služby.

České velvyslanectví ve Vídni nemá informace o tom, že by mezi zraněnými byli čeští občané. „Nikdo nám nic nehlásil,“ řekl vedoucí konzulárního oddělení ambasády Roman Prosa.

V době nehody se na lodi, která směřovala z nizozemského Amsterodamu do Budapešti, nacházelo 135 pasažérů a 39 členů posádky, napsala APA. Dnešní etapa plavby začínala v malebném Dürensteinu asi 80 kilometrů západně od Vídně, ve Vídni měla být zastávka na prohlídku města. Příčina nehody zatím není známa a nebylo ani upřesněno, zda otáčení lodi do směru proti proudu řeky bylo součástí trasy. Nabízí se však možnost, že kapitán podcenil sílu proudu, který jej při manévru zanesl na pilíř. Potvrzovala by to i skutečnost, že loď do pilíře mostu narazila svou zádí, kde je restaurace.

Kapitán lodi stačil ještě s poškozenou lodí domanévrovat k nedalekému nákladnímu přístavišti rakouské dunajské plavby. Most podle policie poškozen nebyl.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..