VÍDEŇ 11. června

Nehodu německé výletní lodě ve Vídni, při které se ve čtvrtek lehce zranily dvě desítky osob, patrně zapříčinila chyba druhého kapitána. Osmačtyřicetiletý občan Slovenska pozdě zahájil otáčení plavidla, které následně vrazilo do pilíře Říšského mostu přes Dunaj.

„Technická závada je vyloučena. Druhý kapitán začal pozdě s obratem 110 metrů dlouhé lodě,“ citoval rakouský rozhlas závěry policejní správy. Dodal, že pokud by posádka manévr uskutečnila dříve, mohla se nehodě vyhnout.

Policie případ vyšetřuje jako ublížení na těle zaviněné z nedbalosti. Druhého kapitána již zaměstnavatel postavil mimo službu.

Zranění pasažéři lodě byli z nemocnice propuštěni již ve čtvrtek a dnes pokračovali v jízdě do Budapešti autobusem. Mírně poškozená loď byla ve vídeňském přístavu opravena a do maďarské metropole by měla vyrazit o víkendu.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..