Přejít na obsah
Plavidla.cz

Motorovou jachtou do Chorvatska


Mič

Doporučené příspěvky

pohádka konec , realita je REALNÁ 🙂 
doma 
necky i s nově nasazenou vrtulí 23" v ani nejmenšim nezklamali , naopak mi zase přinášeli radost !

vytažení z vody na vlek pohodlně jeřábem , lehounký dorovnání , zakurtovat , persenic , nahodit dvě tašky a bylo připraveno .
necky už sou vypucovaný - letos ani polstr nebyl třeba , dno umytý star britem , kolem dokola houba jar , motorODSTROJENEJ prolitej vodou jak vpustěma tak brejlema , navrknuto protočeno vpřed + vzad , vše zase zabaleno a šoupnu necky "ZATIM" do zimoviště 😄 
MUJ PRVNÍ ČERVEN V CHORVATSKU SEM (sme) SI NÁRAMNĚ UŽIL ! 

20230618_114434.jpg

20230618_114421.jpg

20190915_135115.jpg

20210322_121449.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak několik letošních poznatků: hranice už nemají žádné kontroly, takže čekání 0, horší je to s tankováním nafty na dálnici v chorvatsku, jejich zastropovanou na 1.3 eura prostě na čerpacích neprodávají, zastavil jsem u dvou. Jinak spuštění do vody je stále zadarmo. A na kapitanátu se dá Viněta platit pouze kartou.

20230622_131054.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu normal naftu najdeš vždy !! , ale třeba jen jeden stojan  a to většinou združenej malovýdejová pistole  u velkovýdeje na camion !!

protože do dodávek a camionu PLUS neleješ tak je tam stojan s malou a stojan s velkou 😉 

na to hrajou , ale nesmíš se nechat překvapit 😄 

co mi povidala pani na capitanatu , tak vinětu už jde prej i online , ale že to neni zrovna nejednoduší a doporučuje osobně 😄 😄  a jak píšeš pouze kartou , je to pro ně pohodlnější nemusej manevrovat s fifníkama ... kdes byl - seš ? 

Upraveno uživatelem HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TISNO jezdim z PAKOŠE (je tam klídek oproti Biog n/M) na ten capitanat , jen je potřeba trefit uřední hodiny , net a realita se rozchazej 😄 
stavkujou no twl 😞
 ,, object to de , ale to je na samostatnej vejlet (kuli 6m) to moc dobře vědi špekulanti 😄 
tak užívej tepla - klidu - zátok 

PS. taky bych chtěl ject do CHr 😄 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Přatele tak zdravím z Pirovacu. Někdo tu kolem? Hanzi konecne i ja sem umím dát fotku tak nejakou pořídim abys videl za co jsem vymenil :). Ale mala lod male starosti ja muzu říct ze jsem nemel žadné, ale větší loď mega starosti. První 4 dny jsem nejezdil kvuli mechanikovi.. ale už veliká paráda zvykání si na větší lod a přichazí i první nadšení z komfortu vetsi loďky 🙂 snad to vydrží. Budu tady nekde do zacatku srpna tak kdyby nekdo něco sem tady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že VÁS to baví , štvát normální pracující lid nákym foto CHorvatskem s lodí 😈

DOBŘE VÁM TAK - já osobně závist 👌 😎

Lubor : tos doma moc nevydržel 📍 👍 
Mič : foto očekávám 👀 (Pirovac : apartman ? , kotvíš u břehu ? , hnedle kousek vedle Pakoše) 👍 užij ostrovů a zátok 😍

Upraveno uživatelem HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj apartmanek ve staré zástavbě v centru města. K lodi 20m. Stojim u mestskeho mola stále vyhlížím nekoho kdo me prijde vyinkasovat, ale nikde nikdo. Už jsem vyhodil i jednoho němčoura, ze stoji na mém místě 😂 (nee jen jsem ho poprosil jestli by se šoupl ze vidim na tomto miste) na loď. Je to tady gút :). 

20230716_161115.jpg

20230713_141126.jpg

Upraveno uživatelem Mič
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem pomerně dlouho. Motor mi byl celkem jedno, ale chtel jsem "velkou" lod ale lehkou. Libil se mi hodne sundancer 250 ale ten vazi uz pres 3t + vlek... kurna to uz je váha. Taky jsem hrozně chtel ochoz kolem takze zadani bylo dost težke 🙂 tohle se mi libilo ale k maní v dojezdove vzdalenosti nebylo dlouho. Pak se jeden vyloupl :). Váha 2,2 + 400kg vlek, motor mercury 4,3 + alpha one. Je to rok 2002. Tahnu to za starym ML 270 CDI (manual) a veř neveř ja neveřím a pocitam to už po 50 ale jel jsem s tim za 10l!! Rychlost 80-90 vic ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné nechápu. Jakto ze jsi tam sám... posledni 2 roky v sezoně v podstatě nemožné, v každým koutu osmdesát lodí 🙂 každopádně toto je fakt paráda 🙂 tak přeji ať to vydrží a najdeš vždy volno 🙂

Me dneska malem ranila mrtvice. Podobna zatočka ja tam sám zprávy plné informací kolik lidí zase dneska sežral žralok tak si tak šnorchluji a v cca 3-4 metrech jsem narazil na potapěče 😄.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Mič napsal:

Jediné nechápu. Jakto ze jsi tam sám... posledni 2 roky v sezoně v podstatě nemožné, v každým koutu osmdesát lodí   ...........

 

Tady v te oblasti jsou mraky mensich zatok nevhodnych pro plachetkare. Na pobrezi nejsou zadne mariny a mestske pristavy jsou male, takze navstevnickych lodi tu je mnohem mene. Krome toho se tady kazde odpoledne zvedne pruvan mezi Bracem a Hvarem, ktery zpusobi otravne vlny. Takze plno lidi na Hvar z pobrezi nejezdi z obavy z komplikovaneho navratu. My to neresime, my mame supr lod s klapkama. 😀😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...