Interaktivní jachetní kurzy.


Docela přesně si vzpomínám na dobu, kdy jsem se připravoval na svůj první „kapitánský“ průkaz – VMP. Později jsem si mnohokrát uvědomil, že jsem se musel pracně učit něco, co lidé žijící u moře, považují za samozřejmost.

K výuce a přípravě na VMP a další stupně plavebních oprávnění nejsou, ani po letech, k dispozici v ČR žádné lepší materiály, než jsem měl tehdy k dispozici já. Jako by zde neplatilo ono okřídlené „škola hrou“.

V Rakousku jsem víceméně náhodou narazil na velmi zajímavý produkt firmy Infowerk Medienproduktions, kterým je série multimediálních interaktivních kurzů Xplain Segeln 1 a Xplain Segeln 2. Kurzy jsou distribuovány na CD a vyznačují se skvělými 2D a 3D animacemi, perfektním digitálním videem a fotografiemi, interaktivními příklady probírané látky a vypracovaným didaktickým přístupem.

První díl vyučuje základní témata – plachetní teorii, manévrování, kotvení, základy meteorologie a další. Druhý díl pak pokročilá témata, například práci s nautickými mapami, určování pozice, plavební znaky, signály atd.

Bohužel, obě CD jsou k dispozici pouze v němčině a angličtině. Pokud by některá z českých firem navázala kontakt s tvůrci těchto multimediálních kurzů a postarala se o překlad do češtiny, jistě by tím získala nezanedbatelnou konkurenční výhodu.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..