ZLÍN 30. června

Cestovní ruch na Baťově kanálu by mělo oživit 35 projektů za 424 milionů korun. Investice půjdou především na rozvoj infrastruktury, budování přístavišť a cyklostezek v okolí vodní cesty. Většinu projektů, které se pohybují od 40.000 do 150 milionů korun, připravily obce ve Zlínském kraji. Novináře o tom dnes informoval tiskový mluvčí kraje Patrik Kamas.

„Nejdražším plánovaným projektem za 150 milionů korun je rekonstrukce a modernizace rekreačního střediska Pahrbek na Zlínsku,“ řekl ČTK Kamas. Počítá se také s vybudováním plavebního stupně v Bělově na Zlínsku za 98 milionů korun, čímž by se splavnost kanálu prodloužila do Kroměříže.

Všechny chystané investice zmapoval řídící výbor Baťova kanálu, který vznikl na začátku letošního roku. Podle náměstka hejtmana Jaroslava Drozda jsou zpracovatelé jednotlivých projektů připraveni financovat investice v celkové výši 110 milionů korun, zbývající část by měla být zaplacena z jiných zdrojů, zejména z evropských dotací. Hlavní období jejich realizace by mělo být do roku 2006.

Zájem turistů o plavbu Baťovým kanálem vzrůstá. Loni jím projelo 52.000 turistů, tedy o 20 procent více než v předminulém roce. Řeku Moravu a kanál loni brázdilo zhruba 50 plavidel. Kanál nechal v roce 1928 postavit známý průmyslník Tomáš Baťa. Sloužil k přepravě uhlí z Rohatce na Hodonínsku do Otrokovic. K turistice se využívá od roku 1995.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..