Věřící mohou i v letošních prázdninových měsících absolvovat bohoslužbu na lodi brázdící Vranovskou přehradu. Farní tým ve Vranově nad Dyjí pořádá už čtvrtým rokem bohoslužby na palubě prámu Znojmo, který patří Znojemské plavební společnosti bratrů Pátých. Mše se konají v červenci a v srpnu každé pondělí v 19:30, řekl dnes ČTK farář Marek Dunda.

První mše, která se konala toto pondělí, se zúčastnilo na 60 lidí. Dunda uvedl, že církev vždy vycházela vstříc potřebám lidí a v okolí Vranovské přehrady tráví volné dny řada lidí se vztahem ke křesťanství. Především pro ně jsou bohoslužby na lodi určeny, uvedl farář.

Turisté se letos na přehradě dočkali po 11 letech pravidelné lodní dopravy do Lančovské a Chvalatické zátoky. Pravidelná doprava byla zakázána proto, že lodě znečišťovaly pitnou vodu. Plavební společnost bratrů Pátých před dvěma lety začala na přehradě organizovat vyhlídkové plavby. Pořádá i komentované plavby elektroloděmi pod hrady Bítov a Cornštejn. Kromě parníku Znojmo mají Pátí k dispozici dvě lodě Blesk a Hrom pro 12 cestujících.

ČTK

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..