Obrovské množství diváků dnes odpoledne přišlo do sydneyského přístavu shlédnout start dalšího ročníku Rolex Sydney Hobart Yacht Race.

V jednu hodinu odpoledne místního času zazněl startovní výstřel a 56 lodí s vytaženými spinakry vyrazilo na trasu tradičního závodu. Jihovýchodní vítr o rychlosti 12-15 uzlů hnal závodní pole na otevřené moře a největší jachty divákům brzy zmizely z dohledu.

O nejlepší místo na startu se popraly Skandia a Zana. Úspěšnější byla Skandia a s dvoudélkovým náskokem (tj. zhruba 200 stop!) opustila přístav. Za Skandií a Zanou odstartovala Nicorette a chvilku po ní Grundig, která měla trochu potíže s vytahováním spinakru. Strewth, jedna z přihlášených lodí, byla kvůli technické závadě nucena vzdát závod ještě před startem.

Na otevřeném moři se závodní pole rozdělilo. Většina lodí (včetně favoritů závodu) zamířila dále od pobřeží, kde očekávala lepší vítr a také proud, který by je popohnal na jih. Ostatní lodě zvolily přímou trasu k Tasmánii.

Tři hodiny po startovním výstřelu převzala od Skandie vedení Zana – tedy alespoň ve skupině, která si vyjela více na moře. Do čela závodu se mezitím dostaly lodě, které zvolily přímou trasu. Z nich byly nejlepší Ichi Ban, Yendys a Grundig.

Nyní, po osmi hodinách závodu, pluje na prvním místě Zana a těsně za ní Skandia a Grundig. Následují Andrew Short, Nicorette, Seriously Ten, Zaraffa, Ichi Ban, Brindabella, Yendys (první podle handicapu) a Nokia. Vzhledem k malým vzdálenostem mezi loděmi se ale pořadí často mění.

Převzato z yc.actinet.cz

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..