Praha 17. září (ČTK)

Pražské Modřany s Lahovičkami propojí nový přívoz. První cestující sveze v pátek dopoledne, zkušebně bude fungovat do začátku listopadu. ČTK to dnes sdělil pražský převozník Zdeněk Bergman. Na loď se vejde celkem 12 osob, jezdit bude každých 20 minut nebo podle okamžitých požadavků cestujících. V Praze tak bude fungovat šest přívozů.

Důvodem pro zřízení nového přívozu s označením P6 je podle Bergmana špatné propojení obou vltavských břehů v oblasti Prahy 12. Jezdit se bude každodenně od 07:00 do 19:00, náklady ve zkušební době pražský převozník odhadl na 255.000 korun.

Nový přívoz bude stejně jako všechny ostatní fungovat v systému Pražské integrované dopravy. Cestující se mohou lodí vypravit s časovou jízdenkou MHD nebo běžnou přestupní jízdenkou. Nepřestupní doklady ani SMS jízdenky na vodě neplatí. Kočárky a jízdní kola přepraví převozníci zdarma.

V Praze již funguje pět přívozů. Přívoz P1 spojuje Sedlec se Zámky, P2 Podbabu s Podhořím a bezbariérový přívoz P3 vozí pasažéry mezi Podolím a Zlíchovem.

Loni v srpnu vypluly také dva přívozy v centru města. Přívoz s označením P4 spojil kromě vltavských břehů také všechny centrální ostrovy mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Okružní přívoz P5 navázal na cyklostezky a zpřístupnil také oblast za Šítkovským jezem až k Yachtklubu v Podolí.

Dosud se jimi podle internetových stránek věnovaných pražským přívozům svezlo 450.000 cestujících.

cap dvd

Vstup na oficiální stránky PRAŽSKÉ PŘÍVOZY ZDE.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..