Až po osmi dnech se podařilo vytáhnout celý vrak.


Podle informací ČTK se teprve v pátek 30. ledna 2004 se podařilo vytáhnout celý vrak české nákladní lodi Labe 11 ze dna přístavu v Hamburku. Loď se potopila v noci na 15. ledna a ležela v dvanáctimetrové hloubce částečně zabořená do jemného bahna, která velmi snižovalo viditelnost a tím i práci potápěčů, kteří části vraku připravovali k vytažení.(Fotografie převzaty ze stránek Radia Hamburg)

Nakonec se sice plovoucímu jeřábu Roland podařilo ze dna vyzdvihnout ve středu 28. ledna zádní část plavidla se strojovnou a a kormidelní kabinou ale vrak byl příliš těžký a tak musel být spuštěn znovu na dno, byly do něj byly vyvrtány další otvory, aby z plavidla mohlo odtéci více vody a vrak se nadlehčil. V čtvrtek se podařilo vyzdvihnout zadní část definitivně a v pátek se podařilo totéž i s přední částí plavidla.

Nyní budou zkoumat vrak lodi a především lom mezi oběma částmi policejní experti, aby určili příčinu nehody. Vlastník lodi, společnost ČSPL Děčín, bude muset vyřešit ve spolupráci s pojišťovnou náhradu škody a další vzniklé náklady spojené s vyprostěním vraku, omezením přístavního provozu a zamezení ekologické havárie.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..