PRAHA 27. května

Kytarista Lubomír Brabec bude šéfovat dvěma členům skupiny Tři sestry Tomáši Doležalovi a Františku Sahulovi. Nechystají však žádný nový hudební projekt, ale všichni muzikanti společně na plachetnici absolvují jachtařskou regatu San Pellegrino Cup. Té se na začátku června v chorvatské Vodici zúčastní také špičkové české a slovenské posádky.

Brabec, jenž se proslavil mimo jiné koncertováním v Antarktidě, bude kapitánem posádky známých osobností. „Jsem hrdý na to, že budu Třem sestrám šéfovat. Tuhle skupinu mám rád a i kvůli nim doufám, že dojedeme v pořádku do cíle, byla by jich škoda,“ řekl hudebník.

Jeho loď se bude po dlouhých diskusích s ostatními členy posádky jmenovat Sea of Stars. „V překladu to znamená Hvězdy moře, ale když si dáte dohromady první písmena, dostanete to, co budeme nejvíce potřebovat,“ vysvětlil rozesmátý Brabec.

Plzeňský rodák sice na žádné závodní regatě nestartoval, s jachtingem však už zkušenosti má. „Je to můj velký koníček, dokonce se mi podařilo projet Drakeův průliv, kde je nejbouřlivější voda na světě,“ pochlubil se.

Zkušenosti z moře mají i další členové posádky, v níž se objeví například i moderátorka Lucie Výborná nebo herec Václav Vydra. „Složení posádky se bude měnit, protože všichni mají nejrůznější pracovní povinnosti. Ale já jako kapitán zůstanu pořád stejný,“ upřesnil Brabec.

Byl by rád, kdyby se první konfrontace se závodními jachtaři nestala zároveň poslední. „Naším jediným cílem je udržet se v závodě až do konce. Ale třeba by se z nás mohla stát taková jachtařská Amfora, která se také dokázala včlenit mezi profíky,“ zasnil se známý hudebník.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..