Přejít na obsah
Plavidla.cz

Motorovou jachtou do Chorvatska


Mič

Doporučené příspěvky

Kotvení u městského mola. Tak jsem dnes zasel na urad (Vrlo) v Pirovacu a ptal se na moznost stáni u mestskeho mola na týden. Nejdříve na mě koukali co po nich vubec chci (myslel jsem ze je to standart). Nakonec mi vysvetlili, ze to neni možné, ze stani jsou vsechna obsazena na celoy rok. A ze to nespravují oni, ale kapitanat Šibenik. Je tady myslím nekolik set stání mimo marinu, polovina prázdná. Mate zkusenost jak to chodí jinde? Toto me celkem hodně prekvapilo. Sel jsem celkem na jistotu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapitanát v Šibeniku ten přístav určitě pronajímá nějaké místní organizaci. Tu musíš hledat. Ptej se po "Lučki Kapetan", nebo "Lučki uprava". Třeba tady v Čaklje co jsem už desátý rok měl přístav pronajatý místní klub rybářů a ti zajišťovali jeho chod. Hostům otevírali bránu na sjezdu do vody, přidělovali místo pro stání lodě, kasírovali.

Letos se ale nedohodli s městem, které zřejmě chce více peněz z turizmu a tak je teď tady přístav bez dozoru a vše zadara. :-)))

Ale moc se neraduju, příští roky určitě zaplatím násobně více, až to nový zprávce rozjede ve velkém. :-((((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo se všechny i prázdný místa děděj z otce na syna , takže ikdyž tam nic nestojí roky , majitele to má , fintou by mohlo bejt , postav kde by sis to představoval , a je to 50/50 že se někdo dřív/pozdějc ukáže , dyštak bych nechal telefoní kontakt s poděkováním at je cejtit vstřícnost .... ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se teda zitra jeste zajdu zeptat na Lučky uprava. A s tim stanim bych to tak udelal. Uz jsem to tady taky videl. Cedule ze se omlouvám a jsem v dosahu s telefonem... Já ted stání mám k apartmánu hned pod oknem :). Ale zjistuji si informace na pristí rok. Tady jsou u mestskeho mola asi na 10 mistech ty budky s elektrinou a vodou. Asi 3x u toho nekdo stál napojen na vodu i el. ale jak to je kdo ví. Chtel bych pristí rok parkrát jen prez noc do jinych mestecek tak proto to zjistuji. Ale koukam ze ono to bude vsude jinak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeste doplním, dnes jsme zastavili na kafi v marina Betina na Murteru. V podstatě stejný výsledek. "Stání Vám neumíme zprostredkovat, zřejmě je to obsazené, ale nevíme kdo to zařizuje."

- na druhou stranu: zde v Pirovacu jsem se ptal v jinem apartmanu, kam chci jet příští rok na stáni a majitelka mi rekla at si zastavim kde chci, ze je to free =D

- na dalši stranu, zde kde bydlím ted asi o 20 metrů vedle mi majitelka zaridila staní (to viz vise free) za 10 eur deně!

- a na poslední stranu jsem jeden den zastavil omylem vedle, mého stáni (free oblast) a večer přišel človek, který mě tedy velmi slušně požádal ať preparkuju, ze mu stojím na místě. Že tam zítra bude dávat loď.


No to mě řekni zač je toho loket =D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje SUZUKA DF 90 A rv 10 ma vstupy dva ,

1 do nohy pod motorem

2 do motoru zrcadlově L strana v urovni ovladání P strana


hadice mam na Y s kohoutkama s možností si otevřít každou větev solo nebo oboje najednou , když dám pouze motor ano souhlasim s tebou Lubor , když dám jen přes nohu voda se tlačí i do motoru , ale padá i dolu celou nohou přes impeler a vytejka jak kontrolnim "čůrkem" tak i dole "náběrem" nohy , takže se na sucho imp netočí

někdo konstrukčně přemejšlel ;)

stejně v 99% pouštim oboje najednou noha i motor ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOTAZ


jak je to letos s tim placenim dálnic v :


1 Rakousku , pořád lepicí známka s možností koupě na hranicích ?

2 Slovinsko , teda jen nějak na netu elektronická ?

3 Chorvatsko , myslíte že mýtnice na A1 Benkovac odbočka sjezdu na Biograd n/M - Pakoštane je dostatečně velká na to , aby tam seděla obsluha ? (vždy tam byla) nemam krabku ani kartu , pouze hotovost :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Rakousku jsem kupoval u prvni pumpy v Rakousku. Jeste mi poradila ze kdyz se vracim za mesic mam si koupit dve tydení za 9eur. Mesicni stoji 30Eur. Slovinsko jsem kupoval s malym TP u pumpy ve Slovinsku. Ten biograd nevim, ale mam za to ze i když tam obsluha nesedí, muzes do automatu strcit hotovost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

tak sem od 3.9 v CHr Pakoštane , cesta na noc nikde nikdo , na Dvořišti koupený a cvaknutý rakušanky tam i z5 , slovinsko bylo přes net a v CHr na branách v kukani výběrčí , takže v poho .. nejhorší usek cesty klasa ČB - Dvořiště ... a nejdelší zdržení u sjezdu na mýtnici Biograd druhej v řadě :-D

V Pakoši už na mě bytnej čekal , takže vyhazený věci na pobyt , 99% sem vez v lodi , v autě byla tentokrát jen lednička s pamlskama :-D

vklidku najet pod jeřáb ( zaplatit bude chtit až při vyndavaní ) a necky na moři .. spolucestující pohlídala u mola na fendrech , ja odjel se soupravou na park plac u bytnýho ( 400m )vratil se na necky a odplul zpodjeřábu na kotevní místo v přístavu pod apartmanterasu ( 10m od zabradlí ) ...

odpoledne jen lehký zaplutí tady za roh na Pine beach , cestou zaučení new spolucestující :-D na obsluhu kotvy a ujasnění ji pravidel jak moc si NEmůže vyskakovat , páč necky sou muj rajon :-D a první koupačka .. no pak už jen zajížděčky do různejch zátok v normalnim vzdalenostnim okolí a užívání teplot a slunečního svitu v poloze ležmo s pravidelnym obratem záda břicho :-D

voda je průzračná , teplá , čistá suprová

Kapitanát v Biogradu ( už 4 sezonu 297kn ) , jídlo i bydlení ( 5 sezona stejný místo) ve stejný ceně jak loni , nevim kam choděj zprávaři na ty SENZACE o zdražení ... zmrzliny už sem přelízanej takže i vynechávám

teploty mame zatim od 27° - 32° občas vánek , kterej neni v tom šajnu vubec na škodu ...

NECKY fungujou za 1* ... sem tu do 20.9 a NÁRAMNĚ SI TO UŽÍVÁM-e .. NENI co vytknout


fota nejdou vkladat takže bez dokumentace , ale kdo jezdí ten ví :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dalsi rocník úspěšně za tebou? Stacilo nebo bys prodloužil? Cena za jeřáb? A jeste mi rekni jak mas osezteny spodek lodě? Ja byl teda VELMI prekvapeny jak pomerně hladká lod za mesic zarostla! Až "doslova" prestala jet :) na pristi rok to musim nejak vyřešit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tos pořád stál zakotvenej néé .... neošetřuju ničim , mam modrou lod a je stále modrá ,,, z labe sem jí myl kyselinou solnou , nevim kolik ted koštuje ale dřív byla 1L / 29kč při dobrý paměti , nešetřil sem vyplácal 5L ale žere pozink z vleku ! někde jinde je tu o tom taky psáno - nevim kde ,,,, každopádně mam ted ten STARBRITE snad nak -boat bottom cleaner :rolleyes: - je to na stejný bázi ale pozink to nežere , bohužel je to dražší , sem koukal snad 2100,- 4L ted ,,, mam nasysleno ještě z předchozích necek , na nich sem poznal co to fakt umí umejt !! (ale mega hnus sem drtil tou LEVNOU solnou ) 2x4L ještě po 1400,- z MUZIKERU .. tim neplejtvam , stačí 0,5L jednou po CHr do vzduch pump tlak roztřikovacě a v poho s tim umeju komplet spodek ,, mam to totiž fakt stále čistý takže defakto taková prevence .. možná je ten kýl (komplet dno) tim >jakoby< natáhlej a tem sraˇkám se to nezamlouva a jdou na okolní kusy :lol: , zrovna zejtra budu toto konat ... dneska sem pucnul polstry roztřikem Vanišem na všechno =D


stačilo nestačilo , těžko říct :rolleyes: žít se tam dá :cool:

jeřábník drží standart a 400kn jen ho musíš na vejkend arbajt vyhecovat uplatkem v podobě pivka , sem na něj nachystanej a naděluju mu 6x 0,5 Staropramen s omáčkou okolo že tenle sem mu dovaz já origo z ČR :lol: -- je to šikula šikovná , jak on tak i syn



to že ti to zaroste a nejede ti veřim 2 roky z5 sem to nechal stat na řece měsíc nehnutě , a řešil všecky kouzla čáry , vyzíval guru a podřezával kohouty čim to muže bejt a po vytažení NELŽU 0,5cm vodní kámen s veškerou havětí a bordelem ALÁ FUNKČNÍ SEKUNDOVKA LEPIDLO !!! jak řikam kyselina solná , hodka práce v plynovce komoře !! a vysledek lod letěla jak dyš střelí !!

ted se mi tam fakt nic nechytá , ale sem jen na tom moři 3 tejdny , nak mě řeka přestala bavit i z toho duvodu sraˇek ....


letos sem to podrobně zkoumal to jak to jede

ručka rychlosti se začne hejbat od cca 24-500otm , km na budíku sou stejně až od 20km (prostě jak začne tlačit voda na ručku)

ČISTÝ DNO ;)

38-900otm - 40kmh

50-100otm - 60kmh (vše mechanický budíky SUZUKI)

2 na palubě + to okolo

trim na 1/4 nahoru

vrtule 21" orig SUZA

doma ještě čeka na nasazení 23" orig SUZA , ale dyš ja nemam čas narovnat zavlačku a tu matku povolit :lol: :lol:


taky sem se pod to letos ponořil , a jak se mi mlžilo vidění , tak to udělalo pohled ala RYBÍ OKO najednou ti byla vzdálenost uplně jinak a dal sem si bombu do palice až se slunící se "kolegině" na palube vyklonila , co to bylo za ránu :lol: :lol: a vona hlava od HROCHA :lol: :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký :) to mas teda kliku ze ti to nezarůstá. Zkusim se podivat po tom tvem vehementu. Ja to taky resil oskrabanim. Vzal jsem kuchynskou plastovou obracecku a slo to. Docela me to i bavilo :). Ale na ten pristi rok chci zkusit neco co to omezí. Zkusim asi ten pripravek od picatech... recenze jsem zadné nenašel tak to aspoň vyzkouším pro ostatní. Už aby bylo zase hezky sakra!!! 😀
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...