SINGAPUR 23. května

Loď převážející 4000 automobilů se krátce před půlnocí potopila po srážce s ropným tankerem jižně od Singapuru. Oznámila to agentura AP.

Kolize se odehrála mezi tankerem společnosti MT Kaminesan s téměř 280.000 tunami surové ropy a nákladní lodi společnosti MV Hyundai, sdělily místní úřady. Čtyři korejští a 16 filipínských členů posádky nákladní lodi bylo zachráněno ještě před jejím potopením, uvedla mluvčí singapurského přístaviště Theresa Pongová.

O případném úniku ropy z tankeru, plujícího pod panamskou vlajkou, nejsou zatím žádné informace, i když jeho přední nádrž byla poškozena. Tanker byl odtažen do přístavu. Jeho posádka – šest Japonců a 20 Filipínců – podle Pongové zůstala na palubě. Příčina neštěstí, které se stalo šest kilometrů jihovýchodně od ostrova Sentosa, se vyšetřuje. Obě plavidla údajně byla před kolizí varována a navíc vzájemně komunikovala. Singapurský přístav je jedním z nejrušnějších na světě.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..