Česká loď v Drážďanech přerušila dopravu na Labi
BERLÍN 23. května

Nehoda české nákladní lodi v Drážďanech způsobila tento víkend přerušení lodní dopravy na Labi. Loď typu TR 15, jež za sebou táhla přepravované lodní ocelové konstrukce, měla v sobotu odpoledne kolizi pod mostem Marienbrücke, pod nímž se vzpříčila. Drážďanská policie proto dopravu po Labi přerušila, obnovit by ji měla v pondělí. „Most je poškozen, ale není to tak tragické, pozemní doprava po něm může pokračovat,“ řekl dnes ČTK sloužící důstojník drážďanské policie. Většina lodi a nákladu, který vážil zhruba jednu tunu, byla během dneška vylovena. V pondělí vyšetřovatelé přezkoumají případné škody pod říční hladinou. Pak bude lodní doprava po Labi obnovena. Při plavbě po proudu se vlečná loď otřela s částí nákladu o vnitřní část mostu, který lehce poškodila. Na záchranných pracích se podílel i tahač Beskydy společnosti ČSPLO. Výše škody, ani její důvody dosud nejsou známy.

 

Povodí obnovilo po nehodě české lodi v Drážďanech dopravu na Labi
ÚSTÍ NAD LABEM/DRÁŽĎANY 24. května

Povodí Labe společně s německou policií dnes obnovilo na dolním toku řeky lodní dopravu, která byla o víkendu přerušena kvůli nehodě české lodi v Drážďanech. Plavidlo typu TR 15, které vezlo tři ocelové trupy lodí, se vzpříčilo pod mostem Marienbrücke. Příčiny nehody vyšetřuje drážďanská policie. „Škody na mostě a na lodi jsou minimální,“ řekl dnes ČTK Miroslav Šefara, člen představenstva akciové společnosti ČSPL, které loď patří. Doprava na Labi stála od sobotního odpoledne. Podle Šefary kolize nikoho neomezila, neboť žádné lodě nepluly. Na místě nehody je nyní ředitel ČSPL Milan Raba s německou policií. Potápěči zjišťují škody na mostě pod hladinou. Při plavbě po proudu se vlečná loď otřela nákladem o vnitřní část mostu, který lehce poškodila. Náklad byl vysoký téměř deset metrů. „Vrchní část zavadila o most, pod který se plavidlo nevešlo,“ uvedl Šefara. „Na lodi jsou zmuchlané plechy, škody jsou minimální,“ řekl. Nepatrně je podle drážďanské policie poškozen most. Pozemní doprava po něm pokračuje. Loď s nákladem, který vážil zhruba jednu tunu, rejdaři v neděli vyprostili. Plavidlo dnes vyrazilo na cestu do Čech. Česká loď společnosti ČSPL měla naposledy nehodu v lednu v Hamburku. Plavidlo se potopilo v německém přístavu s 800 tunami apatitu, při nehodě nebyl nikdo zraněn, její příčiny německá policie ještě nezveřejnila. Loď za osm milionů korun nechala firma zlikvidovat.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..