Rozdíl mezi otci a syny je jen ve velikosti hraček.

O platnosti rčení v podtitulku článku není třeba pochybovat. Kolegové z vídeňské firmy Texcom to vzali doslova a připravili pro naše děti opravdu pořádnou hračku – malý kluzákový motorák COASTER.

Plavidlo je určeno pro děti od 16-ti let. Tomu odpovídá jeho velikost, hmotnost i výbava. Člunové těleso je tvořeno laminátovou skořepinou s nevelkou kýlovitostí a širokou plochou zádí. Díky tomu lze pro pohon použít motor s výkonem 4 HP a dosáhnou s ním při plavbě v kluzu rychlosti kolem 30-ti km/hod. Člun je možno (v provedení OffShore) osadit i motorem o výkonu 15 HP. To už je z něj opravdu „nadupaná“ závodnička. Předpokládá se použití motoru s elektrickým startem.

Kokpit člunu je vybaven pohodlnou anatomicky tvarovanou sedačkou, volantem s převodkou řízení, boxem plynu a řazení, otáčkoměrem, palivoměrem a výtrhovou pojistkou. Hmotnost člunu, u nejslabšího provedení, je pouze 50 kg bez motoru, což umožňuje bez problémů převážet loď na zahrádce osobního automobilu nebo spolu s větším motorákem na přívěsu. Provedení a design lodi je dobře přizpůsoben použití. Příď je chráněna proti poškození masívním gumovým návlekem, paluba na bocích má v příčném směru negativní prošlup, což spolu s výraznými barvami a linkami na trupu navozuje pocit rychlosti. Člun je certifikován a nese značku CE.

Nebudete-li vědět, co svým dětem koupit k narozeninám, pak je tu COASTER !

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..