Britský miliardář Richard Branson v noci na dnešek opustil New York na palubě plachetnice a snaží se přeplout v rekordním čase Atlantik. Ke splnění cíle musí dorazit na jihozápad Británie za méně než šest dní, 17 hodin, 39 minut a 52 vteřin, uvedla posádka v prohlášení.

Osmapadesátiletého šéfa podnikatelské skupiny Virgin Group Bransona doprovázejí na jeho plachetnici Virgin Money o délce 30 metrů jeho dvě děti ve věku 26 a 23 let. Posádku dále tvoří například britský jachtař a trojnásobný olympijský šampion Ben Ainslie.

„Prvních 24 hodin bude krušných, protože se musíme vyhnout bouřce a projet jinou bouřku, což by mohlo poškodit loď,“ poznamenal v prohlášení podnikatel a dobrodruh Branson.

Slavný Brit je činný v mnoha oblastech. Jeho firma Virgin Galactic je jedním z účastníků závodů o prvenství v komerčním létání do vesmíru. Branson v létě představil vlastní nosný letoun, který má v roli prvního stupně rakety umožňovat jeho komerčnímu plavidlu SpaceShipTwo balistické vstupy do vesmíru.

Jeho letecká společnost Virgin Atlantic Airways úspěšně konkuruje takovým velkým společnostem jako jsou British Airways a American Airlines. Branson také například podniká v hudebním průmyslu, bankovnictví a projektech na ochranu životního prostředí. Se svým americkým přítelem a dobrodruhem Stevem Fossettem, který za dosud záhadných okolností zmizel loni v Nevadě, se před lety pokusil obletět svět v balonu.

pek kš

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..