Hodonín 27. února (ČTK) – Výletní loď Konstancii, která od roku 2002 brázdí řeku Moravu u Hodonína, čeká rekonstrukce za bezmála 1,2 milionu korun. Po modernizaci ve strojírnách v Olšovci u Hranic na Moravě bude plavidlo pro asi 60 pasažérů zateplené a nově bude schopno přepravit až 15 jízdních kol. ČTK to dnes řekla mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Konstancii pořídil před lety Hodonín, aby podpořil rozvoj turistiky v jižní části Baťova kanálu a přilehlé řeky Moravy. Záměr se podle vedení města zdařil. Ročně si prohlédne krásy Moravského Slovácka z paluby Konstancie přes 10.000 turistů.

Nyní se ale ukázalo, že loď potřebuje modernizaci. Největších změn dozná horní paluba, kde bude mimo jiné zateplená střecha, zábradlí s lavičkami, přibude schodiště a v přední části bude závěsné zařízení pro bicykly.

„Protože většina lidí jezdí kolem řeky Moravy na kole, byla přeprava kol v prostoru dolní paluby jedním z hlavních důvodů celé rekonstrukce. Přepravovat kola společně s lidmi by totiž nebylo v souladu s bezpečnostními předpisy,“ uvedla mluvčí.

Konstancie je chloubou Hodonína. Za tři měsíce vypluje v novém kabátě a nadále bude jezdit mezi svým domovským přístavem v Hodoníně a nedalekou slovenskou Skalicí. Loď je pojmenována po Konstancii Uherské, která byla manželkou krále Přemysla Otakara I. V roce 1228 povýšila Hodonín na město.

Vladimír Klepáč

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..