New York 2. března (ČTK) – Čtyřiadvacetiletá žena, která se rozhodla se svým přítelem plout na jachtě kolem světa 1000 dní bez přestávky, od svého záměru kvůli mořské nemoci ustoupila. Její partner ale bude v pokusu o dosažení rekordu v době strávené na moři bez dotyku se souší pokračovat sám. Informovala o tom dnes agentura AP.

Loni v dubnu pár vyrazil na jedenadvacetimetrové jachtě z amerického státu New Jersey. Soanya Ahmadová uvedla, že od počátku jí nebylo dobře, ale moře na jižní polokouli bylo tak rozbouřené, že už to nemohla vydržet. Její stravu na lodi navíc tvořily jen ryby a trocha zeleniny, kterou měli s sebou. „Bylo to tak těžké se rozhodnout,“ řekla poté, co přerušila plavbu zhruba v jedné třetině její plánované délky.

U břehů Austrálie ji vyzvedli členové místního jachtařského klubu a její přítel proto nemusel zajíždět ke břehu. Díky tomu se může dál pokoušet pokořit dosud platný rekord Australana Jona Sanderse, který v letech 1986 až 1968 strávil na moři bez přestávky 657 dní obkroužil za tu dobu třikrát zeměkouli.

Ahmadová, která přiletěla do Los Angeles v pátek, neměla před cestou s pobytem na moři žádné zkušenosti, zatímco její více než o 20 let starší partner je profesionálním námořník. „Jsme stále spolu, ale bude to vztah na opravdu velkou dálku,“ řekla Ahmadová.

klr vsj

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..