Praha 27. října (ČTK)

Zimní provoz pražských přívozů se rozšíří, od listopadu bude nadále jezdit pět lodních linek ze současných šesti. Jedinou sezonní linkou zůstává přívoz P4 mezi centrálními pražskými ostrovy, který letos ukončí provoz v neděli 31. října. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která v Praze a okolí plánuje veřejnou dopravu. O minulých zimách vyplouvaly pouze linky P1 a P2 na severu Prahy, spojující trojský břeh se Sedlcem a Podbabou.

„Na základě zkušeností z provozu a díky navýšení rozpočtu na provoz přívozů hlavním městem Prahou bude možné provozovat celoročně také linky P3, P5 a P6,“ uvedl Drápal. Přívoz P3 je podle něj významnou alternativou pro spojení Podolí a dopravního uzlu Lihovar, linka P5 zlepšuje přístupnost ostrova Císařská louka a nejnovější přívoz P6 zajišťuje spojení Modřan a Lahoviček.

Na lince P2 bude přes zimu v provozu pouze jedna loď, druhá posilová vypluje opět v dubnu.

O celoročním provozu většiny lodních linek pražské hromadné přepravy rozhodla rada hlavního města letos v březnu.

Plavidla pražských přívozů loni převezla více než 535.000 cestujících, tedy o téměř 200.000 lidí více než o rok dříve. Na přívozech platí jízdní doklady na MHD s výjimkou nepřestupních a SMS jízdenek. Zdarma přepravují převozníci kočárky a jízdní kola.

fsl dvd

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..