Již XIII. plavební sezóna byla v Lednici zahájena v sobotu 2. dubna 2011, plavby získaly další atrakci – dálkově otevíratelnou protibobří mříž na soutoku Zámecké a Staré Dyje

Symbolickým odemčením řeky byla v sobotu 2. dubna 2011 zahájena již třináctá plavební sezóna plaveb po Zámecké a Staré Dyji v Lednici na Moravě. V rámci České republiky se jedná o jedinnou celoročně provozovanou pravidelnou lodní dopravu zámeckým areálem.
Pravidelné plavby k minaretu byly neoficiálně zahájeny již o den dříve – 1. dubna.

V sezóně 2011 bude na dvou trasách – mezi zámkem a rozhlednou minaret i dále k Janovu hradu, opět plavit flotila 5 říčních lodí s celkovou kapacitou 110 osob.
I letos čeká lodníky pracné čištění Zámecké i Staré Dyje od stromů, které během zimy do plavební dráhy pokáceli místní bobři. Jejich kolonie se neustále rozrůstá a velké škody páchá již i přímo v unikátním zámeckém areálu. Proto památkáři připravují nové oplocení celého parku včetně dálkově ovládané otevíratelné ocelové mříže, která má přehrazením Zámecké Dyje zabránit bobrům v proníkání vodou do parku a přitom umožnit proplouvání lodí i migraci ryb v řece.

Plavební řády i veškeré další informace naleznete ZDE.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..