Praha 15. prosince (ČTK)

Pravděpodobně v holešovickém přístavu by mohl zhruba za dva roky začít fungovat kostel na lodi. Projekt organizuje občanské sdružení International Christian Fellowship Praha (ICF), které koupilo starou nákladní loď. O nedělích na ní chce pořádat bohoslužby, přes týden ji pronajímat na výstavy nebo módní přehlídky. Novinářům to dnes řekl koordinátor projektu Kostel na lodi Tomáš Janda.

„Bude to kostel na lodi, určený primárně pro netradičně pojaté bohoslužebné účely v neděli, v takovém propojení s kulturou, to znamená divadlo, film, vernisáže, různé společenské a firemní akce, svatby,“ řekl Janda. Na lodi by měl vzniknout sál pro 200 lidí, pódium, bar a zázemí pro účinkující.

Původně překladní, později školní 62 metrů dlouhá loď z roku 1925 kotvila v Hamburku. Momentálně ICF shání dva miiliony korun, aby se loď mohla odvléct do Mělníka, kde by se jí rekonstruovaly boky a dno. Podle Jandy se počítá s tím, že peníze budou k dispozici někdy začátkem ledna. „Jsou na cestě. Ale ještě nejsou úplně jisté,“ řekl.

Na vnitřní vybavení a zařízení bude prý potřeba dalších asi deset až 15 milionů korun. „Myslím si, že tak do dvou let tu loď budeme mít hotovou,“ řekl.

ICF je skupina mladých lidí, která pořádá pravidelné nedělní bohoslužby a zajímá se o kulturu. První ICF vzniklo v Curychu roku 1996. Od roku 2006 funguje ICF i v Praze, na bohoslužbách se pravidelně schází asi 120 lidí.

plr pba

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..