Dovolená, na kterou se vzpomíná celý život.

Jak často sníte od dovolené na pustém ostrově? Chorvatsko, země s více než tisícem ostrovů, vám může tento sen splnit. Splitská firma Plovput poskytuje totiž turistům možnost dovolené na jedenácti atraktivních majácích umístěných podél celého chorvatského jadranského pobřeží, kterým zaručuje exkluzivnější, exotičtější a výrazně uvolněnější dovolenou než tu, kterou by strávili ve společnosti ostatních turistů v mnohých přelidněných turistických destinacích v ostatní Evropě.

Do začátku letošní sezóny budou upraveny ještě dva majáky – Stončica, nedaleko jihodalmatského ostrova Vis a Gruica na území Zadarské župy. Dovolená na majácích zahrnuje pobyt od sedmi do čtrnácti dní na ostrůvku v jednom až dvou čtyřlůžkových apartmánech. Ticho na ostrovech narušuje pouze šumění vln, avšak dovolená i na takto osamělém místě nemusí být pasivní. Na nejvzdálenějším chorvatském ostrově Palagruži, na němž ještě stále žije a pracuje strážce majáku, přebírá on úlohu turistického průvodce a organizuje pro návštěvníky obeplutí sousedních ostrůvků a útesů, plavbu palagružským souostrovím nebo vytahování sítí s úlovkem z moře.

Letní sezóna na majácích trvá od začátku června do konce srpna, ale malé osamělé ostrůvky jsou mimořádně atraktivní i v zimě a na jaře, kdy je jejich cena značně nižší.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..