Turisté se mohou v centru Znojma vydat na výlet v člunu Znojmo 20. července (ČTK) – Turisté se nově mohou vydat v centru Znojma na výlet po vodě. Vyjížďky na motorovém člunu po řece Dyji s výhledem na nejznámější městské památky začal od letošní sezony pořádat Jan Pátý. Člun jezdí mezi Znojemskou přehradou a dva kilometry vzdáleným Louckým klášterem.

„V této oblasti je Dyje plytká. Nízká hladina neumožňuje pořídit loď. Turisty lze přepravovat jen v člunech, protože mají nízký ponor,“ řekl dnes ČTK Pátý. Zájem o výlety je velký. Pokud bude přetrvávat, zváží na příští sezonu pořízení dalšího člunu.

Trasa je dlouhá dva kilometry. Výlet trvá asi půl hodiny. Lidé mohou při něm obdivovat Znojemský hrad, rotundu svaté Kateřiny z 11. století nebo kostel svatého Mikuláše.

Lodní doprava se na jižní Moravě prudce rozvíjí. Nově se mohou lidé od této sezony projet také po dolní nádrži vodního díla Nové Mlýny na Břeclavsku. Zájem o výlety nutí přepravce nakupovat větší lodě. Například v Lednicko-valtickém areálu jsou nově zatepleny, aby mohly turisty vozit po celý rok.

Vladimír Klepáč snm

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..