Při zřícení můstku zahynulo nejméně 15 osob.

V sobotu došlo v docích firmy Alstom Marine k tragické nehodě, při které se zřítil můstek spojující loď s pevninou, po kterém právě přecházeli příbuzní dělníků, kteří se na stavbě lodi podílí. Podle posledních zpráv zemřelo na následky pádu do velké hloubky nejméně 15 lidí, některé zdroje uvádí počet obětí ještě vyšší.

Stavba Queen Mary 2 stála kolem 800 milionů eur. Ve francouzském doku probíhaly poslední dokončovací práce poté, co loď úspěšně prodělala poslední zkušební jízdu z Británie. Během posledních úprav se má obří plavidlo připravit na svou první zaocenáskou plavbu. Měla by začít 12. ledna příštího roku v britském Southamptonu a vést do floridského Fort Lauderdale. Lístky na první plavbu Queen Mary 2 byly rozebrány během několika dní po začátku jejich prodeje. Závod „Chantiers de l’Atlantique“ v Saint-Nazaire staví loď Queen Mary 2 na zakázku britsko-amerického rejdařství Cunard Line. Plavidlo má být 345 metrů dlouhé a jeho výška má odpovídat výšce budovy o 23 podlažích. Kromě 2620 cestujících na ní bude 1250 členů posádky.

Na palubě Queen Mary 2 je pět bazénů (mezi nimi i lázeňské brouzdaliště pro rodiče s dětmi). Nachází se zde i nespočet restaurací, barů, jsou tu i vyložené „dupárny“, nebo naopak honosná restaurace Britannia, jejíž klenba se pne do výšky tří palub. Místo na lodi prý přijali vyhlášení světoví šéfkuchaři a společnost Cunard počítá s tím, že se bude každý den v bílých rukavicích servírovat také čaj o páté. Do výčtu míst, kde se lze na lodi bavit, patří kasino, videoherna, divadelní sál, kinosál, knihovna, která má být s tisícovkami svazků největší plovoucí knihovnou na světě. Na Queen Mary 2 bude možné navštívit i jediné „palubní“ planetárium na planetě, a dokonce i školu, kde mohou cestující navštěvovat kurzy fotografování nebo programování a samo sebou i základy námořní plavby. I ubytování bude stát za to. Představujete si stísněné kajutky po čtyřech postelích nad sebou? Na této lodi je nenajdete. Dražší kajuty mají až 25 m2 a dvě třetiny z nich jsou vybaveny balkonem nebo lodžií. Levnější ubytování mají plochu o 5 m2 menší.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..