Poprvé v dějinách města Dubrovníku, byl v letošním roce překročen limit půl milionu turistů, kteří přijeli do města v plovoucích hotelech, vlastně velikých cruiserech. Od začátku roku tyto veliké lodi, určené k půldenním výletům, přivezli přesně 508.629 turistů dokonce z 62 zemí světa, což je výjimečný výsledek, který město Dubrovník a Chorvatsko, zařazuje mezi elitní destinace na evropském světovém trhu okružních plaveb.

Převozu cca půl milionů turistů, z nichž si 60 procent skupinově nebo individuálně prohlédlo město a využilo různé receptivní služby a nabídky, se zúčastnilo více než 50 světových cruising společností, jejichž lodě dosud uskutečnily celkem 553 vplouvání do dvou dubrovnických přístavů, Luka Gruž a Gradska luka.

Mezitím sezona ještě neskončila a do konce prosince, kdy bude sezona cruisingu v Dubrovníku ukončena, očekává se ještě asi 8000 turistů na dvou velikých lodích, které by měly připlout do dubrovnických přístavů.

Podle údajů Městského přístavu Dubrovník, zanedlouho se očekává poslední 26 vplutí italské lodi Costa Victoria, která dosud do Dubrovníku přivezla 48.325 cestujících, a podle tohoto je právě tato loď rekordmanem co do počtu turistů, kteří přijeli do dubrovnického Městského přístavu. Následuje jí loď Opera, která pluje pod panamskou vlajkou a která do Dubrovníku přivezla celkem 45.542 cestujících, dále loď Armonia, také z Panamy, jejímž prostřednictvím Dubrovník navštívilo celkem 43.944 turistů.

Více

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..