Ředitelství vodních cest ČR dokončilo modernizaci přístavní zdi v přístavu Děčín-Rozbělesy. Modernizovaná zeď bude sloužit k překladu nadrozměrných a těžkých kusů, hromadných substrátů a zemědělských produktů. Možnost překladu v Rozbělesích ulehčí Děčínu od těžké dopravy, která dosud směřovala přes město do přístavu Loubí. Celková investice vyšla na 27,5 milionu korun a byla financována z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. ČTK o tom informovala mluvčí Ředitelství vodních cest Pavlína Straková.

Právě nadrozměrné kusy bylo doposud možné překládat na Labi pouze v Děčíně-Loubí a v Mělníce. Nová zeď v Rozbělesích tuto možnost rozšiřuje. K jejímu plnému využití je však zapotřebí upravit i přístupovou komunikaci. Tuto akci připravuje soukromý investor. Modernizace zdi měla být původně hotova již na konci loňského roku, výstavbu však přibrzdil vysoký stav vody v Labi v zimních měsících.

Podle Ředitelství vodních cest se vytvořením vhodných podmínek pro překladní činnost na okraji Děčína omezí průjezd nákladních automobilů městem. Větší zátěž se přenese do průmyslové zóny města. Rozměrné kusy vyráběné právě v přilehlé zóně se budou nově překládat v přístavu v Rozbělesích. Jejich přeprava po silnici, která silně omezuje ostatní dopravu ve městě, má být zkrácena na minimum.

ape nlm

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..