Praha 15. dubna (ČTK)

Povodí Vltavy v sobotu 1. května opět mimořádně zvýší hladinu vodní nádrže Slapy, aby majitelům plavidel a plovoucích zařízení usnadnilo jejich spuštění na vodu na začátku letošní plavební sezony. ČTK to dnes sdělila mluvčí firmy Petra Krainová. Podobně firma postupovala i na podzim, kdy se lodě vytahovaly z řeky. Na jiné vltavské přehradě to z provozních důvodů není možné.

Zvýšení hladiny je podle Krainové v souladu s platným manipulačním řádem a Povodí Vltavy se tak snaží vyjít vstříc majitelům lodí. V letním období se totiž hladina v nádrži pohybuje s ohledem na aktuální hydrologickou a provozní situaci v rozmezí od 269,1 do 270,6 metru nad mořem. Některé lodě jsou ale přes zimu umístěny na březích nádrže nad úrovní maximální hladiny. Pro jejich majitele je pak technicky mnohem snazší lodě spustit zpět na vodu, když se hladina co nejvíce přiblíží maximu.

Povodí Vltavy pečuje na území o celkové rozloze 28.708 kilometrů čtverečních o 4877 kilometrů vodních toků, 18 vodních děl, 18 plavebních komor, 46 pohyblivých a 285 pevných jezů a 17 malých vodních elektráren.

jt snm

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..