Vodáci se mohou o nadcházejícím víkendu vypravit na Ohři či Lužnici, kde jsou výborné podmínky pro splutí. Neměli by však podceňovat chladné počasí. ČTK o tom informoval Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Letošní vodácká sezona se chýlí ke konci a ve východních Čechách vodáci o víkendu symbolicky zamknou řeku Orlici.

Ohře a Lužnice mají průtok větší než 20 kubíků a podle Jančara je plavba po nich velmi příjemná. Připomněl však, že pro táboření je nutná téměř zimní výbava a na vodě se sportovci neobejdou bez teplého oblečení a kvalitní plovací vesty. „Plavba v chladném počasí je malinko extrémem, proto by se nezkušení neměli vydávat na vodu sami, ale jen se zkušenými kamarády,“ říká Jančar.

Ostatní řeky nabízejí sportovcům jen krátké splavné úseky, špatné podmínky má Sázava.

Blížící se konec října doprovázejí závěrečné plavby po některých řekách. Východočeští vodáci v sobotu symbolicky zamknou Orlici pod Týništěm a společně splují technickou památku Opatovický kanál, který se kromě úzkého koryta, nízkých můstků a lávek proslavil hlavně akvaduktem, kde lodě jedou po mostě přes další vodní tok.

vit pba

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..