Krátká reportáž z rakouského veletrhu.

Od čtvrtka 4. března do neděle 7. března hostil veletržní areál v rakouském Tullnu veletrh lodí a vodních sportů Boot Tulln.

Veletrh má již dlouhou tradici a odráží situaci na dlouhodobě stabilizovaném trhu lodí v Rakousku. Nepřekvapí proto, že návštěvníci našli většinu firem ve stejných pavilónech a na stejných místech jako loni. 8 hal a jeden výstavní stan byl naplněn k prasknutí loděmi, lodním příslušenstvím, potřebami pro potápěče, doplňky a nabídkou charterových firem. Tradičně největší stánky měla firma Master Yachting, Ing. Schmidt a Yachten Meltl. Mezi vystavovateli se ale neztratil ani český Avar Yacht, který kromě tradičního sortimentu plachetnic (včetně A 32 a A 420) a jednoho motorového člunu vystavoval na stánku také zástupce dvou řad nafukovacích člunů, které v těchto dnech uvádí na český trh. Mezi exponáty bylo také možno najít zástupce LT Optimist z dílny Dušana Srba. Mnoho exponátů bylo k vidění i na volných plochách mezi pavilony.


Stejně jako loni se bylo možno na mnoha stáncích domluvit česky nebo slovensky. Je možné, že tullnský veletrh začně konkurovat po vstupu do EU lodním výstavám v Praze a v Brně. Veletrh byl doplněn bohatým doprovodným programem. Nejzajímavější byla, pod záštitou časopisu Yachtrevue“ demonstrace trimování v podání mistra Evropy Christiana Bindera.
Již tradičně byla součástí výstavy plocha určená k prodeji lodí z druhé ruky, která se těšila velkému zájmu jak nabízejících, tak i kupujících. Některé z prodávaných lodí byly opravdu „za hubičku“. Kdo přesně ví co chce nebo nepotřebuje dlouhou dobu na rozmyšlení, ten může využít také četných veletržních slev a nakoupit za velmi výhodné ceny. Nafukovací RIBs Arimar TopLine 320 cm s laminátovou podlahou, zabudovanou sedačkou, vestavěnou schránkou a bohatým příslušenstvím nelze v ČR pořídit za 1790 Euro zcela určitě.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..