Poklad na lodi, vodník i víly, nečekané přepadení piráty. Jako v televizní pohádce si mohou připadat dětští účastníci pravidelných plaveb po řece Moravě u Hodonína. Tamní vyhlídková loď Konstancie do „pohádkových“ meandrů řeky vyplouvá každou středu v pět hodin odpoledne a do nadpřirozených postav se převtělují nadšenci z místního přístaviště U splavu.

Název loď dostala podle královny Konstancie, která Hodonín ve středověku povýšila na město. Od toho se odvíjí i scénář pohádkové plavby – na loď přijde královna v doprovodu dvořanů a rytířů. Po řece převáží poklad, na kocábku však vtrhnou během plavby piráti a chtějí poklad uloupit. Královna pověří některé z dětí, aby poklad hlídaly. Stanou se z nich pozorovatelé a zbrojnoši.

Děti začnou zívat. Piráti nemají rádi zívání, tak usnou a malí hrdinové jim seberou pistole. Víly poté vyženou piráty písní z lodi a zloduši naskáčí do řeky. Posádka dětí si poklad rozdělí a plují dál. Na březích spatří například draka, plaváčka, vodníka či nefalšovanou perníkovou chaloupku. „Měli jsme i černokněžníka, ale dětem připadal jako Spiderman, tak jsme mu museli přidat ještě síť, původně rybářskou,“ popsal loďař František Ondruš.

„Začalo to tím, že byla kvůli počasí špatná sezona, a tak jsme přemýšleli, jak přitáhnout turisty. Proto jsme vymysleli pro děti pohádkovou plavbu,“ řekl Ondruš.

Konstancie, zakoupená hodonínskou radnicí pro zvýšení cestovního ruchu v oblasti, je i jakýmsi mezinárodním plavidlem. Letos totiž nově přistává každou neděli odpoledne i na slovenském břehu u Skalice. Každý den odpoledne pak vyplouvá na vyhlídkové plavby po Moravě. Pohádkové plavby se od září přesunou na sobotu.

ČTK

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..