Bonwitco 375 od Wills Marine.

Při návštěvě kteréhokoliv evropského veletrhu lodí může nezkušený návštěvník snadno podlehnout dojmu, že všechny prodávané lodě jsou superluxusní nebo alespoň luxusní. Teprve při pečlivějším hledání se podaří najít loď z kategorie nenáročných.

Tento segment lodí není českým vodním motoristům neznámý. V 70-tých letech vyráběl národní podnik Sport v pražských Modřanech několik typů (Sport, Sport speciál, Sport 50, Pluto, …) otevřených sportovních a rekreačních motorových člunů, vhodných ke kratším vyjížďkám za pěkného počasí. Mnoho těchto lodí slouží svým majitelům k plné spokojenosti už více jak čtvrtstoletí.

Na londýnském veletrhu nás zaujal motorový člun Bonwitco 375S od Wills Marine Ltd. v provedení s krytou (alternativně otevřenou) přídí, který svou koncepcí a provedením modřanské „Sporty“ velmi připomíná. Jde o člun délky 375 cm, šířky 162 cm a hmotnosti 130 kg s možností motorování do výkonu 30 HP. Člun je určen pro maximálně 4 osoby. Provedení je velmi sparťanské. Skořepina trupu je laminátová bez jakýchkoliv dřevěných doplňků a nese pouze jednoduchý větrný štít bez rámečku, volant s převodkou řízení, dvě přední sedadla, zadní lavici bez opěradel a několik jednoduchých nerezových ok. Jednoduché konstrukci odpovídá i velmi nízká prodejní cena.


Pokud se podaří v dalším období změnit legislativu nepřející rozmachu vodního motorizmu u nás, je velmi pravděpodobné, že se na české vody zpátky vrátí jednoduché a levné lodě podobného typu. Doufejme, že se tak stane co nejdříve !

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..