KIEL (Německo) 28. června

Český olympionik Michael Maier dojel pátý v jachtařské regatě Světového poháru, která skončila v neděli a v německém Kielu ji provázely bouřky a déšť. Závod vyhrál Španěl Rafael Trujillo před domácím Michaelem Fellmannem, třetí skončil chorvatský jachtař Karlo Kuret.

Pro Maiera byla regata součástí přípravy na olympiádu v Aténách. Účastník her v Atlantě i v Sydney se od začátku závodů potýkal se zdravotními problémy. „Žádná paráda to nebyla, a proto je výsledek dobrý, ne?“ řekl ČTK čtyřicetiletý jachtař.

Ve třídě Laser obsadil Martin Trčka 39. místo a přiblížil se účasti na olympiádě. O letenku do Řecka totiž soupeří s Janem Čutkou, který v Německu skončil o čtyřicet míst hůře.

Výsledky:

Finn:
1. Trujillo (Šp.) 10, 2. Fellmann (Něm.) 18, 3. Kuret (Chorv.) 22, 4. Zielhuis (Niz.) 25, 5. Maier (ČR) 30, 6. Hajdu (Maď.) 33, …17. Hrubý 70, 21. Lidařík (oba ČR) 100.

Laser:
1. Scheidt (Braz.) 25, 2. Geritzer (Rak.) 27, 3. Goodison (Brit.) 35, …39. Trčka 218, 79. Čutka (oba ČR) 555.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..