Po dvou úspěšných sezónách v Itálii se tým Fulcrum Sailing letos v březnu přesunul i s plachetnicí Archambault A35 do Holandska, kde má naplánovánu účast v několika mezinárodních regatách, během kterých bude tým doplňovat cenné zkušenosti v náročných podmínkách severního moře.
První regatou, které se FSTeam ve složení Milan Hájek, Jan Myslík, Marek Chatrný, Petr Fiala, Adam Žídek, Jiří Fetterle, Gijs Golverdingen a Karolína Kottová zúčastnil, byla každoročně konaná Van Uden Reco Stellendam Regatta, která se konala poslední dubnový víkend v Holandském Stellendamu. Bohatě obsazená dvoudenní regata pro handicapové třídy IRC/ORC a One design flotily, je prvním závodem sezóny, na kterém se schází špička domácích posádek.

Letos se bojovalo v celkem pěti rozjížďkách. V prvních čtyřech převládal střední a slabší vítr. Poslední rozjížďka pak vyzkoušela sílu a obratnost posádek díky vytrvalému severnímu větru o síle 15-20 uzlů, především při manévrech se spinakrem.
FSTeam těžil především z výborně připravené lodě, dobrého trimu a excelentního výkonu kormidelníka Milana Hájka. FSTeam tak jednoznačně zvítězil ve své třídě IRC 2 a svým výkonem se výrazně zapsal do podvědomí všech holandských jachtařských týmů.

Fulcrum Sailing Team

www.fulcrumsailing.com

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..