Do Dubrovníku totiž každoročně vplouvá stále větší počet luxusních plovoucích hotelů a dávno je jasné, že město potřebuje nové kotviště, protože stávající staré bohužel již nevyhovuje potřebám tak velikého počtu lodí.

Tak bude kotviště, které se nachází mezi Dubrovníkem a ostrůvkem Lokrum, brzy posunuto z nynější vzdálenosti 850 metrů od městských hradeb na vzdálenost 980 metrů a tím budou uspokojeny všechny bezpečnostní a ekologické standardy.

Nové kotevní pole o rozloze 850 000 m2 a hloubce do 60 metrů, bude rozděleno na dvě části, z nichž menší, která bude blíže městu Dubrovníku, bude určena pro kotvení lodí dlouhých do 150 metrů, zatím co v druhé části kotviště budou kotvit tzv. veliké plovoucí hotely.

Kromě toho představou je, že v dohovoru s konzervátory se před Lazaretima – starou dubrovnickou karanténní zónou u výjezdu ze Starého města, postaví pontónový přístav, ve kterém by přistávali všichni cestující z cruiserů. Tím by se značně odlehčil i městský přístav i Pile – městská brána Starého města a vrátil duch starých časů, kdy všichni příchozí před vstupem do města museli projít karanténou. Takové zvyky dnes již nejsou nutné, ale turistům by se tím pouze podnítila fantazie o starých časech, protože místo pravé karantény by v Lazaretech bylo postaveno virtuální museum, ve kterém by turisté užívali v pohlednici města, a hned po vstupu do města by si mohli vybrat, co všechno by si přáli vidět.

Turistické sdružení města Dubrovníku
Cvijete Zuzorić 1/II., 20000 Dubrovník
Tel.: +385 20 323 887, +385 20 323 889, +385 20 323 907
Více informací

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..