Největší česká logistická společnost CS Cargo údajně koupila tuzemskou firmu Air-Sea, která se zabývá námořní dopravou. Uvedl to server iDnes. CS Cargo svolalo na úterý tiskovou konferenci. Podle mediálního zástupce Radka Ivaniškina na ní firma oznámí významnou akvizici jiné tuzemské firmy a nikoliv Air-Sea.

„Nechce se mi k tomu vyjadřovat, nic oficiálního není,“ nevyvrátil pro iDnes prodej firmy spolumajitel Air-Sea Martin Koubek. Ten firmu vlastní napůl společně s Halkou Šoberovou.

Představitelé CS Cargo již dříve uvedli, že jim v portfoliu chybí firma zabývající se zámořskou dopravou. V Česku je to letos její druhá akvizice, na jaře ovládli společnost JTC Transcentrum.

Společnost Air-Sea vznikla v roce 2002, podle výsledků v obchodním rejstříku měla v roce 2006 tržby 158 milionů a zisk 704.000 korun. Firma má tři pobočky v Česku a jednu na Slovensku. Firma je jedinou českou společností, která má licenci od Národní námořní agentury USA (FMC).

CS Cargo počítá s pokračujícím růstem a koupí dalších firem. Společnost minulý týden oznámila, že se jí podařilo na nákupy dalších firem získat od konsorcia bank 2,5miliardový úvěr. V současnosti společnost provozuje přes 1000 kamionů.

Skupina loni zvýšila tržby na téměř 4,3 miliardy korun z předchozích 2,8 miliardy Kč. Její zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) dosáhl zhruba 600 milionů. Letos čeká tržby nejméně šest miliard Kč.

jsa vju

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..