PRAHA 7. června

Několik českých herců a zpěváků brázdí na jachtě moře v okolí chorvatské Vodice. Od soboty se tam koná první ročník jachtařské regaty San Pellegrino Cup 2004. Jednu z lodí řídí „nyní kapitán, jinak kytarista“ Lubomír Brabec a posádku tvoří mimo jiné herec Václav Vydra nebo bývalá moderátorka Lucie Výborná.

Posádka Stars of Sea s kormidelnicí Veronikou Fenclovou je zatím poslední. „Drží se ale dobře, jsou v těsném závěsu. Čekali jsme, že jim to vůbec nepůjde,“ informoval ČTK přímo z místa technický ředitel závodu Jiří Zindulka.

Kromě kapitána Brabce, který závod absolvuje od začátku do konce, se členové posádky mění. „V neděli se přidali dvě ze Tří sester, tedy František Sahula a Tomáš Doležal, a dnes dorazí herečka Jana Paulová,“ dodal Zindulka.

Hned po sobotním zahájení vypadalo vše dobře. V závěru prvního dne měla ale posádka smůlu. „Kvůli spleteným otěžím spinakru museli stáhnout i kosatku. Ovšem jak Lucie Výborná, tak i Václav Vydra a Lubomír Brabec byli na palubě platnými členy posádky a závod si velmi pochvalovali,“ popsala Eva Listoňová z organizačního týmu.

Brabcova posádka také podala protest kvůli lodi týmu Yachting Revue za překážení při vyhýbání těsně před dojezdem do cíle druhé rozjížďky. Stížnost byla ale pro nedostatek důkazů zamítnuta.

San Pellegrino Cup je první regata organizovaná pro české a slovenské námořní jachtaře. Potrvá do středy, kdy budou vyhlášeni vítězové.

ČTK

Magazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo  NERIS výslovně zakázáno.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..