V neděli se dělil chleba. Rozhodující den všech finálových jízd ukázal sílu české juniorské reprezentace. Našim se hodně dařilo v deblových posádkách.Vítězstvím v kategorii C2 1000 m potvrdili své kanoistické kvality Marek Spálenský a Dan Drahokoupil. V ženské kategorii si nejcennější kov za 1. místo odvážejí na stejné trati deblistky Karolína Kumžáková a Martina Víchová v kategorii K2 , a Monika Machová v kategorii K1 , ta na sebe upozornila již při nominačním závodě a vypadá to , že se rýsuje další špičková kajakářka.

Stříbro si z Bochumi veze kanoista Radek Miškovský na trati 1000 m a ženský juniorský čtyřkajak ve složení Víchová – Doktorová – Krpatová – Machová, který dosáhl na druhé místo na trati 500 m.

Třetí místo obsadil čeští závodníci v kategoriích C1 1000 m, ve které se podařilo na medailovou pozici dosáhnout Marku Spálenskému a v závodě na 500 metrů si pro bronz dojela Karolína Kumžáková.
Její parťačka z deblakajaku Martina Víchová, která si také dělala zálusk na dobré umístění v singlových kategoriích si snad v Bochumi vybrala sportovní smůlu. V obou singlových disciplínách se jí na kormidlo zavěsily řasy a tak její sportovní plány vzaly za své.

Ve vedlejším závodě s nelimitovaným startem lodí dle národnosti zářili čeští kanoisté. Na trati C1 1000 m obsadili všechny medailové pozice: 1. Jan Luňáček, 2. Vojta Beneš 3. Tomáš Janda. Kajakáři Lukáš Hes a Karolína Kumžáková zvítězili v závodě na 1000 m , těsně následováni Tomášem Fasnerem a Andreou Doktorovou na 2. místě.

Celkově je účinkování českých kanoistů a kajakářů na mezinárodní juniorské regatě velmi úspěšné.