V pátek 7.10.2005 proběhlo, v Brněnském hotelu Laguna, setkání kapitánů před závodem spojené s losováním lodí. 9. Česká námořní rallye se jede opět jako mistrovství ČR v námořním jachtingu s bodovým koeficientem 6.

Závodit se tradičně bude na monotypech ELAN 333 se spinakrem. Začíná se v neděli 16.10. první etapou na trase Biograd-Biograd a končí ve čtvrtek ve Vodici. Během závodu lodě navštíví mariny Biograd, Hramina, Piškera a Vodice.

Na startu se sejde nejméně 26 lodí, což je o něco méně než v předchozích ročnících. Důvodem však není menší zájem závodníků, ale nedostupnost potřebného množství lodí v oblasti střední Dalmácie, které by vyhovovaly přísným požadavkům pořadatelů na shodnost lodě s požadovanou specifikací výbavy a výstroje. Na nejméně dalších 11 posádek se bohužel v tomto ročníku loď nedostala. Ředitelem závodu byl ustanoven chorvat Branko Dolhar, hlavním rozhodčím Petr Sládeček a konzultantem závodní komise brit George Chapman.

Kromě rozlosování lodí a informací o organizaci závodu si vyslechli účastníci podrobný výklad plachetních směrnic, přehled změn pravidel proti minulému ročníku, zejména průběh Gate startu a opatření vedoucí k minimalizaci rozdílů mezi jednotlivými plavidly.

Více informací na webu pořadatele, společnosti TPS centrum

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..