Po pondělní zrušené rozjížďce vypsali organizátoři na úterý dvě rozjížďky. Předpověď počasí slibovala vítr o síle 15 až 20 m/s. První rozjížďka vedla z Vodice, kolem ostrova Sestrica a Mišnjak k cíli u ostrova Mažirina. Start byl liniový, délka trasy činila téměř 20 km a mimo úsek mezi druhým a třetím točným bodem (kde přišly ke slovu spinakery) lodě křižovaly proti větru. Na první postartovní bóji vítr zaslábl tak, že pouze dvě lodě stačily projet, ostatní několik minut čekaly v absolutním bezvětří, čímž se startovní pole výrazně roztáhlo. V cíli byl stanoven limit pro projetí 40 minut, který nestihlo 22 lodí.
Druhá rozjížďka vedla od ostrova Mišnjak, kolem ostrova Lukovnjak a Svilan do Rogoznice. Celou trasu jely lodě na stoupačku, startovní pole se drželo relativně pohromadě. O umístění v cíli rozhodovaly, více než taktika, drobné rozdíly v rychlosti lodí a trim plachet.
Obě rozjížďky vyhrál RODOP tým, který je tak suveréně na celkovém prvním místě, následován lodí číslo 17 kapitána Rostislava Marečka a lodí číslo 14 Martina Štikara.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..