Zadar

NapsalPetrK

Pro 25, 2004

Na konci října Zadar navštívila jedna z největších a nejluxusnějších lodí na celém světě “Crystal Serenity”, čímž se i oficiálně otevřelo velké přístaviště pro výletní lodě, budované během několika posledních měsíců.

Totiž, pro potřeby budování velkého přístaviště bylo třeba rozšířit část zadarského nábřeží, a to Istrijské a Liburnské nábřeží. Nábřeží se nyní po rekonstrukcí v části, ke které budou přistávat i velké cruisery, významně rozšířilo a prodloužilo. Protože bylo pro tak velké lodě nutné zajistit i hloubku nejméně osm metrů, tak se intenzivně prohlubovalo i moře u přístaviště, ale jen v části Istrijského nábřeží, zatímco se brzy očekává i řešení prohlubování části Liburnského nábřeží.
Investicí ve výši kolem 5,5 milionů euro Zadar získal dlouho očekávané přístaviště pro velké lodě a jeho radní doufají, že město bude brzy zařazeno mezi destinace velkých lodích na výletních plavbách. A své návštěvníky nadchnou nejen krásami města a okolí, ale také ihned po výstupu z lodě originálními mořskými varhany, které budou zdobit přístaviště.

Turistické sdružení Zadarské župy

Turistické sdružení města Zadaru

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..