Zaujalo nás na The London Boat Show.

Pokud vlastníte větší jachtu vybavenou pod zadní opalovací platformou garáží pro umístění pomocného tendru, pak možná právě nyní zvažujete, jaký člun pořídit.

Na londýnském veletrhu nás zaujal nafukovací RIBs, který byl konstruován speciálně pro takové použití. Na trh ho dodává firma Williams Marine Ltd. a je vhodný zejména pro jachty Fairline Targa 43/48/52, Fairline Phantom 40/43/46/50, Princess V46/V50/45/50, Sunseeker Portofino 46/53 a Sunseeker Camargue 50, Manhattan 50 a Predator 61.

Jedná se kompaktní nafukovací člun s řídicí konzolí, laminátovým dnem a vestavěným Jet pohonem (vodometem) Solas poháněným třívalcovým, dvoutaktním motorem o výkonu 70 HP. Jet je vybaven usměrňovačem proudu umožňující „zařadit“ vpřed-neutrál-vzad.

Výhodou člunu je zejména jeho kompaktnost, daná nízkou výškou. Při ukládání do garáže odpadá nutnost demontovat přívěsný motor. Člun je koncipován tak, že se přímo počítá s jeho využitím k vlečení vodních lyžařů. Tomu odpovídá také výkon vestavěného motoru. Bohatá je i standardní výbava, zahrnující navigační osvětlení, automatickou bilgepumpu, nožní čerpadlo, palivoměr, vestavěný hasicí systém atd.

 


Parametry udávané výrobcem:
délka: 2,82 m
šířka: 1,48 m
výška: 0,84 m
hmotnost: 220 kg
obsaditelnost: 3 osoby
materiál tub: Hypalon
počet komor: 4
výkon motoru: 70 HP
obsah tanku: 33 l
max. rychlost: 44 mil/hod
cena: 10.755 liber vč. DPH

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..