Romantickou plavbu po Zámecké Dyji v lednickém parku zhatily kry a mráz předchozích dní. Vyhřívanou loď Morava sevřel led. Nedokázal to tři sezony po sobě, o adventu, vánočních svátcích, na Silvestra i na Nový rok totiž loď brázdila řeku od lednického zámku až k minaretu.

Provozovateli lodní dopravy v Lednici Jaroslavu Martinkovi v prosinci příroda zhatila zimní plány. Plavby ve vyhřáté vodní kajutě musel kvůli mrazivému počasí zrušit.

„Řeka na ramenech Dyje, kudy protéká pomaleji, zkrátka zamrzla. Jediná loď z naší pětičlenné flotily schopná zimní plavby tak uvízla v přístavišti. Museli jsme proto odvolat všechny objednávky na Silvestra i Nový rok,“ posteskl si majitel 1. Plavební.

Ani tak však podle Martinka nepřijdou ve studené Lednici turisté zkrátka. Ledničtí totiž rozjeli i nedávno oceněný projekt Ohřejte se v Lednici.

„A když zrovna zamrzla loď, mohou jít turisté do zámeckého skleníku, navštívit akvárium Malawi či expozici Tajemná Indonésie. Zkrátka i v Lednici je spousta zajímavých míst,“ dodává loďař.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/vyhlidkovou-lod-moravu-ohrozuji-kry-zamecke-dyje-romanticke-plavby-padly-1tp-/brno-zpravy.asp?c=A110107_1510759_brno-zpravy_dmk

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..