S prvními říjnovými dny vodákům ještě stále sezona neskončila. Příslib slunečných dnů a také dostatek vody v řekách podle Vojtěcha Jančara z Českého kanoistického svazu vyláká o víkendu do lodí a kanoí mnoho milovníků vodních sportů.

Podle odborníků je na podzim v řekách víc vody než za celou letní sezonu. „Převážně je to způsobeno vypouštěním vody z rybníků, začíná čas výlovů a také snižování hladin přehrad před zimou,“ řekl ČTK Jančar. Vodáci mohou vyrazit na Lužnici, která odvodňuje podstatnou část rybníkářské oblasti Třeboňska. Průtokem necelých dvaceti kubíků se nyní chlubí i peřeje pod Táborem. Mírně se zvedla hladina Ohře a Berounky.

Horší je situace hlavně na Sázavě a na některých menších tocích. Morava je splavná jen od středního toku a další moravské řeky jako Odra a Opava jen na tocích dolních.

Tradiční zamykání řek si o nadcházejícím víkendu lidé užijí na Otavě pod Sušicí a na Ohři. Na Vltavě se zase uskuteční další ročník Krumlovského vodáckého maratonu. V sobotu a v neděli se vypouští rybník Vavřinec, sjízdný bude tedy i stejnojmenný potok.

jhr vju

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..