Nová velká výletní loď s kapacitou pro nejméně 75 cestujících by měla v příští sezoně vozit turisty po horní nádrži vodního díla Nové Mlýny na Břeclavsku. O jejich přepravu se zatím stará parník Věstonická Venuše, který však již není schopen pojmout všechny cestující, řekl dnes ČTK její provozovatel Jan Maděřič.

Venuše, vyrobená pro maximálně 25 pasažérů, poskytuje návštěvníkům Mikulovska služby vždy o prázdninách. Nová loď bude krytá a vyhřívaná. V provozu by měla být od května do října.

„Již jednáme o jejím pořízení hned na dvou místech – v Praze a Hamburku,“ uvedl Maděřič. Trasa lodě bude stejná, jak je tomu u Věstonické Venuše, která jezdí mezi kempem Merkur, Pasohlávkami a od letošní sezony nově zajíždí až o Brodu nad Dyjí.

O projížďky po Nových Mlýnech – vodním díle u Chráněné krajinné oblasti Pálava, je stále větší zájem. Věstonická Venuše, pojmenovaná podle sošky nalezené v Dolních Věstonicích, letos přepravila 12.000 osob, tedy o třetinu více lidí

Na drtivé většině míst v České republice zaznamenali letos lodníci nárůst přepravených turistů. Proto mnozí z nich plánují do příští sezony výstavbu nových lodí.

Vladimír Klepáč rot

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..