Slavnostní křest nové lodi – repliky pirátské brigy z 18. stol. „La Grace“!! se uskuteční v řeckém Lavrionu 1.5.2011.

La Grace

je replika historické lodi z druhé poloviny 18. století, se kterou brázdíme vody moří a oceánů. Naším cílem je vzkříšení české námořní historie. Všem zájemcům chceme umožnit plavbu na historické lodi spojenou s výukou námořního řemesla a jeho hrdých tradic.

Abychom však zajistili potřebný rozpočet pro La Grace, budeme tuto loď provozovat i na komerčních plavbách. Na její palubě může úplně každý zažít neopakovatelnou atmosféru objevitelských plaveb, pirátských soubojů, nebo se jen opalovat, koupat a potápět v romantických zátokách. Stačí si jen vybrat některou z našich plaveb v cenách od 8.000,-Kč/osobu za týden.

Podle dostupných pramenů se La Grace jmenovala loď prvního skutečného českého námořníka Augustina Heřmana. Ten nejprve ve službách holandské Západoindické společnosti přeplul několikrát Atlantik. Po osamostatnění začal s La Grace přepadat španělské obchodní lodi. Později se stal největším vývozcem tabáku v Americe.

Loď jsme začali stavět na konci roku 2008 v profesionální loděnici v Egyptě. Slavnostně byla spuštěna na vodu 5. prosince 2010. Hlavním důvodem pro výběr místa stavby je skutečnost, že zde všechny lodě stále staví tradičním způsobem. Pokud by jste přivřeli oči nad tričky s reklamními nápisy, které nosí místní dělníci, máte dojem, že jste v 18. století.

Těšíme se na shledanou na palubě!!

Monika Dvorská

Tel. 603167129

www.lagrace.cz

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..