Světoznámý námořní jachtař Richard Konkolski v první polovině 70. let obeplul sám jako první obyvatel suchozemského státu na jachtě dlouhé jen sedm a půl metru zeměkouli. Tou jachtou byla NIKÉ I, kterou sám postavil.

Svůj první závod přes Atlantik absolvovala NIKÉ v roce 1972 a následně obeplula svět. V roce 1976 v závodech osamělých mořeplavců doplula ve své kategorii na druhém místě.

NIKÉ je vážně poškozena a po své opravě zaujme čestné místo v jachtařském klubu v Praze. Nezbytná je celková oprava a pravobok, který prakticky chybí, je třeba vyrobit znovu. Po opravě budou do boku lodi umístěny dva průzory, aby bylo možné nahlédnout do míst, která Konkolskému poskytovala útočiště během plaveb.

“Je to ohromná čest a výzva pracovat na lodi jako je NIKÉ. Naším úkolem není postavit z ní luxusní loď, ale pokusit se uvést ji do takového stavu, jakou bývala kdysi.“ říká obchodní ředitel společnosti Boat&Yacht Full-Service David Kubelka. Technický ředitel Petr Boušek dodává: “Budeme používat stejné materály a postupy jako Konkolski a o to je práce zajímavější, ale těžší. Udělat ze staré lodi novou není tak náročné, ale stavět třicet let starou loď jakou je NIKÉ vyžaduje přinejmenším zodpovědnost.“

Boat&Yacht Full-Service s.r.o je ryze českou společností, která poskytujeme kompletní služby pro dřevěné, kovové i laminátové lodě – jachty, plachetnice, houseboaty, motorové čluny, obytné motorové lodě, ale i pramice, pontony a mola. Poskytuje servisní práce, pravidelnou údržbu, opravy mechanického poškození trupů, teakové paluby a interiéry. Úzce se specializuje na dřevo, včetně renovace a restaurování lodních veteránů.

Více

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..