Víkendové setkání vodních motoristů na Trhovkách.

Víkendové setkání vodních motoristů na orlických Trhovkách, pořádané internetovým serverem www.lode.cz, slibovalo podle pořadatele mnohé. Především kontakt vodních motoristů se zástupci výrobců a dodavatelů lodí, a také večerní diskusi o lodní legislativě (podle pořadatele byli pozváni i zástupci SPS, kteří však účast odmítli). Po tiskové konferenci sdružení SOPK mnozí vodní motoristé konstatovali, že podobná setkání jsou velmi potřebná, protože jsou jedinou cestou ke sjednocení vodníh motoristů a tištěných a internetových médií proti uskupením typu SOPK.

Legislativě a problematice provozu motorových člunů se věnuji od roku 2000, kdy jsem se pokusil iniciovat vznik asociace vlastníků a prodejců motorových plavidel. V roce 2002 jsem inicioval a sepsal text petice k vyhlášce 214/2002 Sb. Z novinářského pohledu bylo tedy setkání na Trhovkách pro mne velmi zajímavé.

 

 

-PH-Na Trhovkách mne však čekalo nemilé překvapení, když jsem byl (jako představitel konkurenčního internetového serveru) po několika minutách vykázán z prostoru mola s tím, že ani moje účast na večerní diskusi není přípustná. Nevím, jestli setkání naplnilo očekávání prodejců a návštěvníků. Zcela jistě nenaplnilo moji představu o tvůrčí a harmonické diskusi o možnosti a snaze po odbourávání překážek omezujících provoz motorových člunů napříč spektrem vodních motoristů a ostatních oživatelů vod.

Server www.lode.cz

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..