Hanoj – Dvanáct lidí, včetně deseti zahraničních turistů, se dnes utopilo, když se s nimi potopila loď v hojně navštěvované vietnamské zátoce Ha Long. Patnáct lidí se podařilo zachránit. Podle agentury Reuters jde o jednu z nejhorších nehod, která ve Vietnamu postihla zahraniční turisty.

Na palubě lodi, která za klidné noci kotvila v zátoce, bylo 27 lidí, z toho 19 cizinců. Podle jednoho z místních činitelů se plavidlo potopilo, protože do něj dnes ráno kolem 5:00 místního času začala natékat voda. Okolní turistické a rybářské lodě zachránily devět zahraničních turistů a šest Vietnamců.

Dva Vietnamce, dva Američany, dva Rusy, dva Švédy, ani občany Británie, Francie, Japonska a Švýcarska se zachránit nepodařilo. Podle agentury AP byl mezi mrtvými také občan Austrálie. Většina obětí, mezi nimiž bylo sedm žen, byla prý ve věku mezi 20 až 25 lety.

Příčina neštěstí není zatím známa, místní policie ji začala vyšetřovat.

Zátoka Ha Long, která leží asi tři hodiny severovýchodně od hlavního města Hanoje, proslula vápencovými skalními útvary a patří mezi turisty nejvyhledávanější místa ve Vietnamu. V posledních letech se v místě potopilo několik lodí, většinou kvůli špatnému počasí.

Autor: ČTK

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..